Burza w reprezentacji Francji. Pogba ruszył do kolegi. "Co powiedziałeś?!"

Dziennikarze francuskiego "Le Parisen" ujawnili kolejne szczegóły konfliktu w reprezentacji Francji. Podczas meczu ze Szwajcarią Paul Pogba starł się z Benjaminem Pavardem. Piłkarz Bayernu miał obrazić zawodnika Manchesteru United.

Podczas Euro 2020 kibice byli świadkami wielu niespodzianek i porażek faworytów. Jedną z największych sensacji było odpadnięcie z turnieju już po 1/8 finału mistrzów świata – reprezentacji Francji. Francuzi prowadzili ze Szwajcarią do 81. minuty 3:1. Dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwo w ostatnich minutach, a potem przegrali po konkursie rzutów karnych.

Zobacz wideo
Zobacz wideo

Francuskie media od kilku dni odsłaniają kulisy klęski Francuzów na Euro. Z ustaleń tamtejszych dziennikarzy wynika, że największą przyczyną porażki na turnieju była fatalna atmosfera w szatni. Wiele szczegółów dotyczących tego, co działo się wewnątrz drużyny ujawnili dziennikarze "The Athletic" i "L'Equipe". Z medialnych doniesień wynika między innymi, że nawet podczas meczu ze Szwajcarią między piłkarzami dochodziło do spięć. W centrum konfliktów był Paul Pogba. Wielokrotnie dyskutował on z Adrienem Rabiotem, który miał mieć wiele zastrzeżeń do gry defensywnej piłkarza Manchesteru United. Jak się okazuje, nie tylko Rabiot miał wiele uwag do Pogby.

Spięcie między Pogbą a Pavardem. "Co powiedziałeś?!"

Gra defensywna Pogby nie podobała się też innym graczom, m.in. Rafaelowi Varane'owi i Benjaminowi Pavardowi. Dziennikarze "Le Parisen" przybliżyli to, jak miała wyglądać rozmowa między piłkarzami francuskiej kadry podczas meczu ze Szwajcarią. Varane w pewnym momencie miał podejść do Pogby i powiedzieć mu "Benji (Pavard – red.) uważa, że za mało bronisz". Pogbie się to nie spodobało i ruszył do Pavarda. "Co powiedziałeś?!" – rzucił Pogba do Pavarda, a ten w odpowiedzi miał go obrazić.

Pogba po meczu miał w szatni przeprosić Varane'a za całą sytuację, a potem wygłosić przemówienie przed całym zespołem. Nic nie mogło jednak już zmienić faktu, że Francuzi przegrali po rzutach karnych i m.in. na skutek złej atmosfery w zespole wcześnie odpadli z turnieju.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.