Burza w reprezentacji Francji. Pogba ruszył do kolegi. "Co powiedziałeś?!"

Dziennikarze francuskiego "Le Parisen" ujawnili kolejne szczegóły konfliktu w reprezentacji Francji. Podczas meczu ze Szwajcarią Paul Pogba starł się z Benjaminem Pavardem. Piłkarz Bayernu miał obrazić zawodnika Manchesteru United.

Podczas Euro 2020 kibice byli świadkami wielu niespodzianek i porażek faworytów. Jedną z największych sensacji było odpadnięcie z turnieju już po 1/8 finału mistrzów świata – reprezentacji Francji. Francuzi prowadzili ze Szwajcarią do 81. minuty 3:1. Dali sobie jednak wydrzeć zwycięstwo w ostatnich minutach, a potem przegrali po konkursie rzutów karnych.

Zobacz wideo
Zobacz wideo

Czas na nowy format Euro? Ten daje emocje, ale nie jest sprawiedliwy Czas na nowy format Euro? Ten daje emocje, ale nie jest sprawiedliwy

Francuskie media od kilku dni odsłaniają kulisy klęski Francuzów na Euro. Z ustaleń tamtejszych dziennikarzy wynika, że największą przyczyną porażki na turnieju była fatalna atmosfera w szatni. Wiele szczegółów dotyczących tego, co działo się wewnątrz drużyny ujawnili dziennikarze "The Athletic" i "L'Equipe". Z medialnych doniesień wynika między innymi, że nawet podczas meczu ze Szwajcarią między piłkarzami dochodziło do spięć. W centrum konfliktów był Paul Pogba. Wielokrotnie dyskutował on z Adrienem Rabiotem, który miał mieć wiele zastrzeżeń do gry defensywnej piłkarza Manchesteru United. Jak się okazuje, nie tylko Rabiot miał wiele uwag do Pogby.

Spięcie między Pogbą a Pavardem. "Co powiedziałeś?!"

Gra defensywna Pogby nie podobała się też innym graczom, m.in. Rafaelowi Varane'owi i Benjaminowi Pavardowi. Dziennikarze "Le Parisen" przybliżyli to, jak miała wyglądać rozmowa między piłkarzami francuskiej kadry podczas meczu ze Szwajcarią. Varane w pewnym momencie miał podejść do Pogby i powiedzieć mu "Benji (Pavard – red.) uważa, że za mało bronisz". Pogbie się to nie spodobało i ruszył do Pavarda. "Co powiedziałeś?!" – rzucił Pogba do Pavarda, a ten w odpowiedzi miał go obrazić.

Pogba po meczu miał w szatni przeprosić Varane'a za całą sytuację, a potem wygłosić przemówienie przed całym zespołem. Nic nie mogło jednak już zmienić faktu, że Francuzi przegrali po rzutach karnych i m.in. na skutek złej atmosfery w zespole wcześnie odpadli z turnieju.

Włoskie media oszalały po meczu. Włoskie media oszalały po meczu. "Tylko jedno zmartwienie"

Więcej o: