TVP wybrało komentatorów półfinałów Euro 2020. "Idealny wybór"

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski poinformował na Twitterze, że mecz w półfinale Euro 2020 pomiędzy Danią a Anglią skomentuje duet Mateusz Borek - Kazimierz Węgrzyn. - Idealny wybór, szefie - skomentował Rafał Gikiewicz.

TVP Sport wystawiło siedem par komentatorskich na Euro 2020. Kibice wciąż będą mogli usłyszeć komentarz Dariusza Szpakowskiego i Andrzeja Juskowiaka, Jacka Laskowskiego i Roberta Podolińskiego oraz Mateusza Borka i Kazimierza Węgrzyna. Meczu już nie skomentują duety Zawacki – Strejlau, Wolski – Kosowski, Kwiatkowski – Zieliński oraz Iwański – Żewłakow. Pierwszy półfinał pomiędzy Włochami a Hiszpanią skomentuje Jacek Laskowski i Robert Podoliński.

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

Wiemy, kto skomentuje drugi półfinał mistrzostw Europy. Wybór aprobuje Rafał Gikiewicz

- "Czy ten lont w Danii będzie tak długi jak w 1992? Po wypadku Eriksena wstąpiła w nich wielka moc. W ostatnim meczu na Wembley Anglia przegrała z Danią 0:1, ale jeśli nie teraz finał, to kiedy? Na te pytania w TVP Sport pomogą Państwu odpowiedzieć Mateusz Borek & Maxi Kaz vel. Witaminowy Joe" – napisał na Twitterze dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Taki wybór Marka Szkolnikowskiego znalazł aprobatę u Rafała Gikiewicza, eksperta TVP Sport podczas mistrzostw Europy. – "Idealny wybór, szefie" – napisał bramkarz Augsburga. Gikiewicz zdradził też, kto jego zdaniem powinien komentować finał. – "Moim skromnym zdaniem goście, którzy wyglądają, jakby wiaderko witamin łykali przed każdym meczem" – dodał reprezentant Polski, nawiązując do duetu Borek – Węgrzyn.

Kibice bardziej jednak skupili się na możliwej obsadzie komentatorskiej w finale Euro 2020. Wiele wskazuje na to, że mecz 11 lipca na Wembley skomentuje duet Dariusz Szpakowski – Andrzej Juskowiak. – "A na finale pomogą Państwu zasnąć Dariusz Szpakowski i Andrzej Juskowiak" – to jeden z komentarzy pod tweetem Szkolnikowskiego. – "Dziękuję. I podziękuj proszę Szpakowskiemu. Z szacunkiem, ale już czas" – wtóruje mu inny widz. – "A finał dostanie para dwóch gości, którzy są na środkach usypiających" – dodaje jeden z internautów.

Mecz Dania – Anglia odbędzie się w środę 7 lipca o godzinie 21:00 na Stadionie Wembley w Londynie. Transmisja tego meczu w TVP 1, TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Relacja na żywo na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: