Półfinaliści Euro 2020 mieli łatwiej! Wszystkie reprezentacje łączy jedno

W sobotę poznaliśmy ostatnich półfinalistów tegorocznych mistrzostw Europy. Jak się okazuje, wszystkie drużyny rozgrywały swoje mecze grupowe... w swoim kraju.

W sobotę poznaliśmy ostatnich półfinalistów tegorocznych mistrzostw Europy. Duńczycy pokonali 2:1 Czechów po bramkach Thomasa Delaneya i Kaspera Dolberga. Z kolei Anglicy rozbili Ukrainę aż 4:0, nie dając drużynie Andrija Szewczenki żadnych szans na nawiązanie rywalizacji. Tym samym dołączyli do Hiszpanów i Włochów, którzy w piątek zapewnili sobie miejsca w półfinale.

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

Jak się okazuje, wszyscy czterej półfinaliści to gospodarze tegorocznych mistrzostw Europy, którzy wszystkie trzy mecze grupowe rozgrywali w swoim kraju. Włosi rozgrywali swoje mecze w Rzymie, Anglicy na Wembley w Londynie, Duńczycy w Kopenhadze, a Hiszpanie w Sewilli. Podobnym przywilejem mogli cieszyć się jeszcze tylko Holendrzy, którzy jednak odpadli w 1/8 finału z Czechami, oraz Niemcy, którzy przegrali rywalizację w 1/8 finału z Anglikami.

Awantura na trybunach przed meczem. Ochrona złamała regulamin. UEFA reagujeAwantura na trybunach przed meczem. Ochrona złamała regulamin. UEFA reaguje

Dlaczego jest to tak istotne? Dla porównania, Polacy swoje mecze grupowe rozgrywali kolejno w Sankt Petersburgu, Sewilli i Sankt Petersburgu. To wiązało się z kolejnością dalekich lotów, bowiem łącznie zespół Paulo Sousy przeleciał blisko 9000 kilometrów między stadionami. Półfinaliści łącznie nie musieli przelecieć nawet kilometra.

Interesujących statystyk jest jednak więcej. Włosi są jedynym z półfinalistów, który wygrał wszystkie trzy spotkania grupowe - Anglicy zremisowali ze Szkocją, a Hiszpanie ze Szwecją i Polską. Z kolei Duńczycy są jedynym półfinalistą, który w fazie grupowej przegrał mecz - zarówno z Finlandią, jak i Belgią.

Ukraińskie media piszą o klęsce z Anglią. Ukraińskie media piszą o klęsce z Anglią. "Zmiażdżeni", "Żegnajcie"

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: