Gol dla Danii wywołał kontrowersje. "To ujęcie kamery pokazuje" [WIDEO]

Dania zdobyła pierwszą bramkę z Czechami po rzucie rożnym. Wiele osób było oburzonych, ponieważ twierdziło, że wcale nie należał się on zespołówi ze Skandynawii. Wątpliwości w tej sprawie zostały ostatecznie rozwiane na Twitterze, gdzie ukazał się film z innym ujęciem kamery. Widać na nim, że jako ostatni dotknął piłkę czeski zawodnik.

Reprezentacja Danii pokonała Czechy 2:1 w ćwierćfinale Euro 2020 po golach Thomasa Delaneya i Kaspera Dolberga. Jedyną bramkę dla ekipy Jaroslava Silhavego zdobył Patrick Schick, który z pięcioma trafieniami na koncie zrównał się w klasyfikacji strzelców całego turnieju z Cristiano Ronaldo, ale Czech zajmuje drugie miejsce, ponieważ Portugalczyk ma na koncie więcej asyst.

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

Anglia przeszła do historii mistrzostw Europy. Pierwszy taki wyczynAnglia przeszła do historii mistrzostw Europy. Pierwszy taki wyczyn

Najwięcej kontrowersji wzbudziła akcja, po której padł pierwszy gol dla zespołu Kaspera Hjulmanda.  Powtórki telewizyjne pokazywały, że do rzutu rożnego, po którym padła bramka w ogóle nie powinno dojść, ponieważ to Kasper Dolberg dotykał piłki jako ostatni. "Rożny z kapelusza" - napisał na Twitterze Marcin Rosłoń z Canal+. Otóż to. Trzeba zacząć od tego, że tego rzutu rożnego nie powinno być. Dolberg był jednak bardzo przekonujący w gestykulacji - dodał Łukasz Wiśniowski z kanału "Foot Truck".

Rzut rożny dla Danii był jednak prawidłowy. "Aby zakończyć kontrowersje"

Okazuje się, że rzut rożny dla Danii był jak najbardziej prawidłowy. Producent sportowy telewizji ITV News, Dan Salisbury-Jones opublikował na swoim koncie na Twitterze film z tego zdarzenia z ujęciem z innej kamery, które rozwiewa wszelkie wątpliwości. Widać na nim, że jako ostatni dotknął piłkę ręką czeski obrońca, zanim wyszła ona na rzut rożny. "Na szybko, aby zakończyć kontrowersje z rzutem rożnym. To ujęcie kamery pokazuje, że piłka odbiła się od ręki Czecha" - napisał Salisbury-Jones.

W półfinale Dania zagra w środę 7 lipca na Wembley z Anglią Początek o godz. 21. Relacja na żywo na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE. Dzień wcześniej odbędzie się pierwszy półfinał pomiędzy Hiszpanią a Włochami.

"Danii nie powaliły dwa nokdauny z początku Euro i traumatyczne przeżycie, którego doświadczyła po upadku Christiana Eriksena. - W piłce nie liczy się tylko zwycięstwo. Wyniki są ważne, ale sama gra może też inspirować - mówi autor największej niespodzianki na Euro trener Kasper Hjulmand" - więcej o trenerze Danii przeczytacie w tekście pod tym linkiem.

Tyson FuryTyson Fury zakpił z Ukraińców. Na odpowiedź nie musiał długo czekać

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: