Ukraińskie media piszą o klęsce z Anglią. "Zmiażdżeni", "Żegnajcie"

Reprezentacja Ukrainy przegrała 0:4 z Anglią w ostatnim meczu ćwierćfinału Euro 2020. Kadra prowadzona przez Andrija Szewczenkę znacznie odstawała od swojego przeciwnika. - Anglicy wystawili Ukraińcom bilet do domu - czytamy w mediach ukraińskich.

Ukraina szybko straciła bramkę, konkretniej w czwartej minucie za sprawą Harry’ego Kane’a, ale do końca pierwszej połowy starała się dotrzymać kroku kadrze prowadzonej przez Garetha Southgate’a. W drugiej części spotkania Lwy Albionu dołożyły trzy gole – odpowiednio Harry Maguire, Kane oraz Jordan Henderson. Anglia po raz pierwszy w historii wygrała ćwierćfinał mistrzostw Europy w regulaminowym czasie gry.

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

Media na Ukrainie piszą o porażce z Anglią. "Zmiażdżeni". "Żegnajcie". "Nie było cudu"

Mimo puszczonych czterech bramek media na Ukrainie nie mają zastrzeżeń do gry Heorhija Buszczana. – "To rzadki przypadek, kiedy po puszczeniu czterech goli kibice uważają bramkarza za najlepszego zawodnika meczu. I to nie jest kontrowersyjne. Jakie szanse miał Buszczan przy tych sytuacjach? Podczas Euro zrobił więcej, niż od niego oczekiwano" – pisze portal football.ua. – "Opowieść zatytułowana Euro 2020 trwa, ale na jej łamach nie ma już Ukrainy. Historia toczy się bez nas, ale stworzyliśmy wiele fascynujących momentów" – czytamy dalej.

Portal football24.ua opisuje ten mecz jednym słowem: zmiażdżenie. – "Anglia odebrała ostatni bilet na półfinał mistrzostw Europy. Anglia mierzyła się z duchami swojej przeszłości, jeszcze nigdy nie wygrała ćwierćfinału Euro w 90 minutach" – relacjonuje. W podobnym tonie pisze sport.segodnya.ua. – "Cud się nie zdarzył, żegnaj Euro. Anglicy wystawili Ukrainie bilet do domu. Przynajmniej w pierwszej połowie gra toczyła się na podobnych warunkach" – argumentuje portal.

Ukraina szukała rewanżu na Anglikach za porażkę 0:1 na Euro 2012, o czym pisało sport.ua. Ostatecznie skończyło się większą porażką. – "Anglia rozbiła Ukraińców w ćwierćfinale mistrzostw Europy. Trzy Lwy uspokoiły się dopiero pod koniec meczu, ale nie stworzyliśmy wielu szans na honorowe trafienie. Z nieba na ziemię" – pisze portal xsport.ua.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: