Anglia przeszła do historii mistrzostw Europy. Pierwszy taki wyczyn

Reprezentacja Anglii bez żadnych problemów pokonała Ukrainę aż 4:0 i zapewniła sobie grę w półfinale Euro 2020. Drużyna Garetha Southgate'a zapisała się w historii turniejów finałowych mistrzostw Europy.

Reprezentacja Anglii szybko rozpoczęła strzelanie na Stadio Olimpico w Rzymie. Już w 4. minucie Harry Kane wykorzystał kapitalne prostopadłe podanie Raheema Sterlinga, pokonując ukraińskiego bramkarza. Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy. Najpierw w ciągu pięciu minut Harry Maguire i ponownie Kane zaskoczyli uderzeniami głową Georgija Buszczana po precyzyjnych dośrodkowaniach Luke'a Shawa, a wynik spotkania na 4:0 ustalił strzałem głową rezerwowy Jordan Herdenson po wrzutce Masona Mounta z rzutu rożnego.

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

Burza po ćwierćfinale Euro 2020. Burza po ćwierćfinale Euro 2020. "Ten mecz nie powinien tam się odbyć!"

Anglia ustanowiła nowy rekord ME. Jako pierwsza w historii zdobyła aż trzy gole głową w jednym meczu

Jak wyliczył znany hiszpański statystyk - Misterchip - aż trzy trafienia dla Anglii po strzałach głową są pierwszym tego typu przypadkiem w historii turniejów finałowych mistrzostw Europy.

Anglia w półfinale Euro 2020 zagra w środę 7 lipca z Danią na Wembley. Początek o godz. 21:00. Dzień wcześniej o tej samej porze w pierwszym półfinale Hiszpania zmierzy się z Włochami również na Wembley. Finał został zaplanowany na 11 lipca.

Tak wyglądają półfinałowe pary Euro 2020! Wszystko już wiadomo [DRABINKA]Tak wyglądają półfinałowe pary Euro 2020! Wszystko już wiadomo [DRABINKA]

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: