Tak wyglądają półfinałowe pary Euro 2020! Wszystko już wiadomo [DRABINKA]

Reprezentacja Anglii jest ostatnią drużyną, która zapewniła sobie awans do półfinału Euro 2020. W ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu podopieczni Garetha Southgate'a rozbili Ukrainę 4:0, dołączając tym samym do pozostałych trzech zespołów, które znalazły się w tej fazie turnieju już wcześniej.

Anglia w sobotnim starciu z Ukrainą potwierdziła swoją wysoką formę. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Garetha Southgate'a strzelali Harry Kane (dwie), Harry Maguire i Jordan Henderson. Co więcej, Anglicy jak dotąd są jedynym zespołem, który jeszcze nie stracił ani jednej bramki.

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

Półfinały Euro 2020. Poznaliśmy komplet zespołów

Ćwierćfinałowe emocje rozpoczęły się w piątek na stadionie w Sankt Petersburgu. Po raz kolejny na Euro 2020 ze świetnej strony zaprezentowała się Szwajcaria. Pomimo gry przez ponad 40 minut w osłabieniu, Helweci dotarli w starciu z Hiszpanią do serii rzutów karnych, w których jednak lepszy okazał się zespół Luisa Enrique.

Duńczycy nie dali sobie tego wyrwać! Mają półfinał Euro 2020! Czekają na rywalaDuńczycy nie dali sobie tego wyrwać! Mają półfinał Euro 2020! Czekają na rywala

W drugim piątkowym ćwierćfinale doszło do przedwczesnego finału, jak często określano pojedynek Belgii z Włochami. Po znakomitym starciu na obiekcie w Monachium awans do półfinału zapewnili sobie Włosi, wygrywając 2:1.

W sobotę awans zagwarantowała sobie z kolei jedna z rewelacji Euro 2020, czyli reprezentacja Danii, która pokonała w Baku Czechów 2:1. Mecz nie stał na najwyższym poziomie, a to za sprawą trudnych warunków klimatycznych, jakie panowały w stolicy Azerbejdżanu.

Euro 2020. Półfinały. Drabinka turniejowa:

  • Włochy - Hiszpania (6 lipca o 21:00, Londyn)
  • Anglia - Dania (7 lipca o 21:00, Londyn)

Finał - 11 lipca 21:00, Londyn

TVP podało komentatorów pierwszego półfinału Euro 2020: Włochy - HiszpaniaTVP podało komentatorów pierwszego półfinału Euro 2020: Włochy - Hiszpania

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: