VAR był bezradny! Nie mógł nic zrobić przy golu w meczu Dania - Czechy w 1/4 Euro 2020

W trzecim ćwierćfinałowym spotkaniu Euro 2020 reprezentacja Danii bardzo szybko wyszła na prowadzenie w starciu z Czechami. Powtórki telewizyjne pokazały, że do rzutu rożnego, po którym padła bramka w ogóle nie powinno dojść. W sieci fakt ten bardzo szybko został wychwycony.

Oba zespoły wywalczyły awans do ćwierćfinału Euro 2020 bez straty bramki w 1/8 finału. Duńczycy po kapitalnej grze rozbili Walię 4:0, natomiast Czesi sprawili bardzo dużą niespodziankę i wyeliminowali faworyzowanych Holendrów, wygrywając 2:0.

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

Dania grzmi przed ćwierćfinałem Euro 2020 i wydała oświadczenie. Dania grzmi przed ćwierćfinałem Euro 2020 i wydała oświadczenie. "Rażące naruszenia"

Szybki gol Danii w meczu z Czechami w meczu o półfinał EUro 2020

Przed rozpoczęciem ćwierćfinałowego pojedynku w Baku to Dania była określana mianem faworyta. Zespół prowadzony przez Kaspera Hjulmanda potwierdził to już na samym początku meczu, osiągając znaczącą przewagę. Efekt w postaci bramki nadszedł już po kilku minutach.

W 5. minucie meczu Jens Stryger Larsen dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę niepilnowanego Thomasa Delaney'a, który bez problemu skierował piłkę do siatki obok bezradnego Tomasa Vaclika. Bramka była jedynie potwierdzeniem bardzo dobrej gry Duńczyków od początku meczu. Po strzelonej bramce się nie zatrzymywali i szukali kolejnych okazji do podwyższenia prowadzenia.

Danii nie należał się rzut rożny

Telewizyjne powtórki pokazały, że sędziowie popełnili błąd, przez co gol nie powinien zostać uznany. Jako ostatni piłkę dotykał Kasper Dolberg, lecz mimo to Dania otrzymała rzut rożny. Arbiter nie mógł w tej sytuacji zareagować, bowiem system VAR nie jest wykorzystywany w przypadku wątpliwości co do rzutów rożnych.

Spinazzola zabrał głos po dramatycznej kontuzji w ćwierćfinale. Spinazzola zabrał głos po dramatycznej kontuzji w ćwierćfinale. "Wiemy, co się stało"

Fakt ten został dostrzeżony przez internautów. "Rożny z kapelusza" - napisał na Twitterze Marcin Rosłoń z Canal+. "Trzeba zacząć od tego, że tego rzutu rożnego nie powinno być. Dolberg był jednak bardzo przekonujący w gestykulacji" - dodał Łukasz Wiśniowski.

Więcej o: