Jest oficjalna diagnoza ws. Spinazzoli! Dramat gwiazdy reprezentacji Włoch

Potwierdził się najgorszy scenariusz ws. urazu Leonardo Spinazzoli. Włoski sztab medyczny poinformował o zerwaniu ścięgna Achillesa przez obrońcę. Piłkarz nie zagra przez najbliższe pięć do sześciu miesięcy.

Przypomnijmy: W 77. minucie Spinazzola ruszył sprintem do zagranej przez siebie głową piłki, ale nie dobiegł do niej. W pewnym Spinazzola stracił równowagę bez udziału rywala. Włoch od razu wiedział, co się święci i pokazał w kierunku ławki rezerwowych, że nie jest w stanie kontynuować gry.

Zobacz wideo "Luis Enrique i jego piłkarze już teraz są traktowani jako zwycięzcy"

Euro 2020 skończone dla Spinazzoli. Obrońca nie zagra przez najbliższe kilka miesięcy

Wstępna diagnoza włoskiego obrońcy zakładała taki scenariusz, jednak wciąż łudzono się, że uraz nie będzie tak poważny. Telewizja "Sky" poinformowała w piątek o możliwym zerwaniu ścięgna Achillesa. W sobotę Włosi potwierdzili te informacje. Oznacza to więc, że to koniec Euro 2020 dla Leonardo Spinazzoli. - Jestem pewien, że niedługo wrócę! Z takim duchem zespołu nie ma rzeczy niemożliwych - skomentował włoski obrońca. 

Germany Belgium Italy Euro 2020 SoccerMECZYCHO! Włosi ograli Belgię w "przedwczesnym finale" Euro 2020 i jadą do Londynu!

Reprezentacja Włoch ostatecznie pokonała Belgię 2:1 i awansowała do półfinału tegorocznych mistrzostw Europy. W kolejnym etapie zespół Roberto Manciniego zmierzy się z Hiszpanią, która w ćwierćfinale wygrała ze Szwajcarią w rzutach karnych 3-1 (w podstawowym czasie gry: 1:1). Pierwsze spotkanie półfinałowe odbędzie się w najbliższy wtorek na stadionie Wembley w Londynie. Początek rywalizacji o godz. 21:00.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie 

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

Więcej o: