Sędzia dostaje szokujące groźby po ćwierćfinale Euro! "Zapłacisz za to ty i twoja rodzina". Najazd kibiców

"Ile ci za to zapłacili?" - pytają wściekli kibice i wygrażają rodzinie sędziego. Nie mogą pogodzić się z decyzją angielskiego arbitra Michaela Olivera, który w 77. minucie meczu Szwajcaria - Hiszpania na Euro 2020 (1:1, 1:3 p.k.) wyrzucił z boiska Remo Freulera.

Konto Michaela Olivera na Instagramie jest nieaktywne od wielu miesięcy. Nawet nie mamy pewności czy należy do niego, ale pod jego starym zdjęciem - wrzuconym blisko trzy lata temu - co chwila pojawiają się nowe komentarze. Większość z nich jest obraźliwa, a wiele nie nadaje się nawet do cytowania. "Mam nadzieję, że kiedyś przyjedziesz do Szwajcarii i już z niej nie wyjedziesz. Zapłacisz za to ty i twoja rodzina. Jesteś zwykłą szmatą. Pier... ciebie, twoją matkę i całą królewską rodzinę w Wielkiej Brytanii" - czytamy wpisy sfrustrowanych kibiców, którzy pytają też Olivera, ile zapłacili mu Hiszpanie za to, by wyrzucił z boiska Remo Freulera. "Byłeś ich dwunastym zawodnikiem, ty skorumpowany psie" - tego typu wpisów jest mnóstwo.

Immobile"Cudowne zmartwychwstanie". "Żegnajcie złote dzieci". Belgijskie media żartują z bohatera Włochów

"To była czerwona kartka praktycznie za nic"

Freuler z boiska wyrzucony został w 77. minucie. Dziesięć minut po wyrównującym golu dla Szwajcarów strzelonym przez Xherdan Shaqiriego, przy którym asystował właśnie Freuler. Hiszpanie mimo przewagi jednego piłkarza nie zdołali jednak wygrać ani w regulaminowym czasie, ani w dogrywce. Awansowali do półfinału Euro dopiero po serii rzutów karnych.

"To była czerwona kartka praktycznie za nic" - napisał na Twitterze Gary Lineker, który też nie zgadza się z decyzją Olivera. Ale opinie w tej sprawie są podzielone. Tym bardziej że na mistrzostwach Europy sędziowie korzystają z pomocy VAR. I ta sytuacja też była sprawdzana, ale po wideoweryfikacji decyzja angielskiego arbitra o pokazaniu czerwonej kartki nie została cofnięta. - Freuler stracił kontrolę i zaatakował Gerda Moreno powyżej kostki, a więc to była prawidłowa decyzja - powiedział na antenie brytyjskiej telewizji ITV były sędzia piłkarski Peter Walton.

To nie pierwszy raz, kiedy Oliver oraz jego rodzina dostają pogróżki od kibiców. Podobnie było trzy lata temu, kiedy angielski sędzia w doliczonym czasie do drugiej połowy podyktował rzut karny dla Realu w meczu z Juventusem (3:1). Jedenastkę wykorzystał Cristiano Ronaldo i dzięki niej to Real awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Wtedy sprawą zajęła się nie tylko policja, ale także UEFA (więcej tutaj).

Włoscy piłkarze świętują awans do półfinału EuroBernardeschi w samolocie chwycił za interfon i się zaczęło. "Spina! Spina! Spina!" [WIDEO] [WIDEO]

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.