TVP wybrało komentatorów pierwszego półfinału. Kibice będą zachwyceni

Dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski poinformował na Twitterze, że hit półfinałów Euro 2020, w którym Hiszpania zmierzy się z Włochami, skomentuje duet Jacek Laskowski - Robert Podoliński.

TVP Sport wystawiło siedem par komentatorskich na Euro 2020. Kilka z nich zakończyło już pracę na tym turnieju. Meczu nie skomentują już Michał Zawacki z Andrzejem Strejlauem, Rafał Wolski z Kamilem Kosowskim i Sławomir Kwiatkowski z Jackiem Zielińskim. Kibice nadal mogą usłyszeć komentarz Mateusza Borka i Kazimierza Węgrzyna, Macieja Iwańskiego i Marcina Żewłakowa, Dariusza Szpakowskiego i Andrzeja Juskowiaka, a także Jacka Laskowskiego i Roberta Podolińskiego.

Zobacz wideo "On zdestabilizował to, co się klarowało po meczach fazy grupowej"

Czas na nowy format Euro? Ten daje emocje, ale nie jest sprawiedliwyCzas na nowy format Euro? Ten daje emocje, ale nie jest sprawiedliwy

Jacek Laskowski i Robert Podoliński skomentują hit półfinałów

I to właśnie ten ostatni duet skomentuje półfinałowy mecz pomiędzy Włochami a Hiszpanią. "Mecze Hiszpanii z Włochami to zawsze fantastyczne historie. Największą zadrą dla Włochów jest finał Euro 2012 i 0:4. W XXI wieku grali ze sobą 13 razy i tylko dwukrotnie górą Włosi. Teraz argumenty po ich stronie. Do TVP Sport na pierwszy półfinał zapraszają Jacek Laskowski i Robert Podoliński" – napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Informacja została przyjęta przez fanów z dużym entuzjazmem. 

Jacek Laskowski i Robert Podoliński komentowali poprzedni mecz Hiszpanów. Mistrzowie Europy z 2012 roku grali w ćwierćfinale ze Szwajcarią. Mecz zakończył się remisem 1:1 po regulaminowych 90 minutach i dogrywce. Doszło więc do rzutów karnych. Te lepiej wykonywali Hiszpanie, choć może lepszym określeniem byłoby to, że Szwajcarzy wykonywali je gorzej – nie strzelili aż trzech "jedenastek".

Natomiast Włosi po świetnym meczu pokonali Belgię 2:1. Wynik został ustalony jeszcze w pierwszej połowie. Dla Włochów trafiali Nicolo Barella i Lorenzo Insigne. Gola kontaktowego z rzutu karnego strzelił Romelu Lukaku. Na więcej Belgów nie było już stać, choć mieli oni kilka sytuacji do strzelenia bramki. Włosi zmierzą się z Hiszpanią 6 lipca na Wembley w Londynie. Dla Italii będzie to szansa na rewanż za finał Euro 2012, w którym Hiszpania wygrała 4:0.

Kontuzjowany Leonardo Spinazzola w meczu Belgia - Włochy w ćwierćfinale Euro 2020Druzgocąca diagnoza gwiazdy reprezentacji Włoch. To koniec. "Szedł na MVP Euro 2020"

Więcej o: