Tragedia w czasie meczu Euro 2020. 29-letni kibic zmarł po świętowaniu bramki

Brytyjskie media donoszą, że w trakcie meczu z Niemcami (2:0) doszło do tragedii. W jednym z londyńskich pubów, gdzie zmarł Charlie Naughton - 29-letni kibic Chelsea i reprezentacji Anglii.

Tragedia rozegrała się po bramce Harry'ego Kane'a, który w 86. minucie - strzelając gola na 2:0 - przypieczętował awans Anglików do ćwierćfinału Euro 2020. To właśnie wtedy Charlie Naughton oglądający to spotkanie w jedynym z londyńskich pubów w gronie najbliższych nagle stracił przytomność i upadł. Mimo szybko wezwanej karetki i akcji reanimacyjnej, która prowadzona była przez blisko trzy godziny, nie udało się go uratować - czytamy w "The Sun", który informuje o śmierci 29-latka.

Zobacz wideo Spięcie na konferencji Zbigniewa Bońka. "Proszę mi wskazać błędy"

Włochy - Belgia"To była dzika uroczystość". Włoscy piłkarze zostali w samej bieliźnie

- Kocham cię. To były jego ostatnie słowa, kiedy zadzwonił do mnie kilka godzin przed meczem. On naprawdę żył i oddychał piłką nożną, jest największym kibicem, jakiego kiedykolwiek spotkałam - mówi matka mężczyzny również cytowana przez "The Sun".

Tragedia jej rodziny poruszyła całą Anglią. W sieci zorganizowana została zbiórka pieniędzy, aby pomóc w pokryciu kosztów pogrzebu. Udało się zebrać już blisko 25 tys. funtów, a hołd zmarłemu kibicowi oddał nawet Harry Kane. "Bardzo mi przykro słyszeć, że Charliego już z nami nie ma. Moje myśli i kondolencje kieruję do jego rodziny i przyjaciół. Damy z siebie wszystko w sobotę i do końca turnieju dla fanów takich jak Charlie" - napisał Kane na Twitterze.

Gary Lineker odwołał słynne słowa o Niemcach. "Spoczywajcie w pokoju" 

Napisać, że Anglicy wpadli w zachwyt, to jakby nie napisać nic. Po triumfie z Niemcami tamtejsi eksperci i kibice myślą już o wygraniu całego Euro. Traktują wtorkowe zwycięstwo jako punkt zwrotny dla kadry prowadzonej przez Garetha Southgate'a. Z tej okazji skorzystał też Gary Lineker, który odwołał to, co powiedział na temat reprezentacji Niemiec po przegranym przez Anglików półfinałowym meczu w mistrzostwach świata we Włoszech w 1990 roku. "Myślę, że to najwyższy czas, aby słowa, że na końcu zawsze wygrywają Niemcy, odeszły w niepamięć. Spoczywajcie w pokoju" - napisał Lineker na Twitterze.

Anglia jeszcze nigdy nie zdobyła mistrzostwa Europy. Najlepszy wynik osiągnęła w 1996 roku na organizowanym przez siebie Euro. Tam dotarła do półfinału, który przegrała po rzutach karnych właśnie z Niemcami. Teraz kadra Southgate'a o półfinał powalczy w sobotę na Stadio Olimpico w Rzymie z Ukrainą. Początek meczu o 21.

Immobile"Cudowne zmartwychwstanie". "Żegnajcie złote dzieci". Belgijskie media żartują z bohatera Włochów

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie 

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

Więcej o: