MVP meczu Hiszpania - Szwajcaria nie zgadza się z tym wyborem! Ma lepszego kandydata

Unai Simon w meczu z Chorwacją zaliczył katastrofalną wpadkę, ale już w ćwierćfinale ze Szwajcarią (1:1, k. 3:1) został wybrany przez UEFA MVP spotkania. Jednak bramkarz Hiszpanów nie do końca zgadza się z tym wyborem.

Spotkania 1/8 finału w przypadku obu drużyn zapewniły mnóstwo emocji. Hiszpania dopiero po dogrywce pokonała 5:3 Chorwację, natomiast Szwajcarzy sprawili jedną z większych niespodzianek tego turnieju, eliminując po serii jedenastek mistrza świata z 2018 roku, czyli Francję.

Zobacz wideo Oceniamy sędziowanie na Euro. "On robił błędy, które nie podlegają weryfikacji VAR"

Unai Simon bohaterem meczu przeciwko Szwajcarii

W starciu 1/8 finału przeciwko Chorwacji bramkarz reprezentacji Hiszpanii Unai Simon zaliczył wstydliwą wpadkę. Zawodnik Athletiku Bilbao otrzymał podanie od Pedriego, ale w tylko jemu znany sposób nie zdołał opanować piłki, po czym ta wpadła do pustej bramki. Hiszpańscy kibice mieli sporo powodów do frustracji, która potem zamieniła się w szydercze komentarze.

Ruben Vargas pocieszany przez Thiago Alcantarę i kolegów z reprezentacji SzwajcariiVargas we łzach po karnych w Hiszpania - Szwajcaria. Nagle podchodzi Thiago [WIDEO]

Jak się później okazało, Unai Simon w meczu ze Szwajcarią wyrósł na bohatera. W serii rzutów karnych obronił dwie jedenastki, dzięki czemu przyczynił się do awansu swojego zespołu do półfinału. Co więcej zawodnik Athletiku Bilbao został wybrany piłkarzem meczu.

Kapitalna dyspozycja Yanna Sommera

Po otrzymaniu nagrody Unai Simon powiedział, że "tytuł MVP dałby Yannowi Sommerowi". Bramkarz reprezentacji Szwajcarii nie powtórzył wyczynu z meczu przeciwko Francji i nie zatrzymał rywala w serii jedenastek. Mimo to to właśnie on był zawodnikiem, dzięki któremu Helweci zdołali wytrzymać do rzutów karnych, zwłaszcza, że przez ponad 40 minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Remo Freulera.

'Own goal' królem strzelców Euro 2020?! Kompletnie niecodzienny turniejJest nowy najlepszy strzelec w historii mistrzostw Europy! Platini bez szans. Plaga

Znakomita dyspozycja Yanna Sommera widoczna była również w statystykach. Szwajcar w meczu z Hiszpanią wykonał aż 10 interwencji, co jest najlepszym wynikiem od początku Euro 2020.

Więcej o: