Włosi apelują: Nie przyjeżdżajcie tutaj. Nie umierajcie. To się nie może powtórzyć

Już w sobotę reprezentacja Anglii zmierzy się z Ukrainą w ćwierćfinale Euro 2020. Spotkanie odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie, ale kibice z Anglii mogą mieć problem z wejściem na stadion. Włosi apelują: Nie przyjeżdżajcie tutaj. Nie umierajcie.

Euro 2020 wchodzi w decydującą fazę. Już w piątek odbędą się pierwsze spotkania ćwierćfinałowe. Hiszpanie zagrają ze Szwajcarią w Sankt Petersburgu, a Belgowie z Włochami w Monachium. Kolejne dwa mecze 1/4 odbędą się w sobotę. W Baku zmierzą się ze sobą Czesi i Duńczycy, a w Rzymie Anglicy i Ukraińcy. W związku z rozwojem wariantu "delta" koronawirusa na Wyspach Brytyjskich pojawił się spory problem z tym ostatnim spotkaniem. 

Zobacz wideo Zidane za Deschampsa? "Być może będzie trzęsienie ziemi"

Włosi apelują do Anglików, aby nie przyjeżdżali do Rzymu. "Nie umierajcie za mecz piłki nożnej"

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Wielkiej Brytanii cały czas się pogarsza. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest tak zwany wariant "delta", który rozwija się już bardzo szybko także w innych krajach Europy. Włosi cały czas mają w pamięci, jaki wzrost zachorowań wywołał przyjazd kibiców Valencii na mecz Ligi Mistrzów w Bergamo podczas pierwszej fali zachorowań. Alessio D'Amato, który zajmuje się kwestiami związanymi ze zdrowiem w rejonie Lazio, przyznał w rozmowie z dziennikiem "Il Messaggero", że nie chciałby powtórki z tamtych wydarzeń i żaden angielski kibic nie powinien pojawiać się w Rzymie w związku z sobotnim meczem. 

Mikkel Damsgaard z Danii podczas meczu z Rosją na Euro 2020.Tragedia Eriksena otworzyła wrota wielkiej kariery jego zastępcy. 20-latek zagrał trzy mecze

- To się nie może powtórzyć, nie chcę, żebyśmy się znaleźli w takiej samej sytuacji co w zeszłym roku. Nasze przesłanie do Anglików jest proste. Nie przyjeżdżajcie tutaj, nie umierajcie za mecz piłki nożnej. Mamy tutaj zasadę pięciu dni kwarantanny, jeśli nie dotarliście tutaj przed 28 czerwca, to zostaniecie odesłani do domów - zaapelował urzędnik.

W podobnym tonie wypowiada się Claudio Mastroianni, który jest szefem oddziału chorób zakaźnych w jednym z rzymskich szpitali. Przypomniał on niedawny przykład Szkotów, którzy wybrali się do Anglii na mecz swojej reprezentacji, a ponad 2000 z nich wróciło z zakażeniem koronawirusem. - Widzieliśmy, co się stało w Szkocji. Sytuacja u nas się poprawia, szpitale nie są już przeludnione, ale tłum Anglików na naszych ulicach zwiększa szansę na zwiększenie liczby zakażeń - podkreślił lekarz. 

Reakcje kibica Szwajcarów podczas końcówki drugiej połowy meczu 1/8 finału Euro 2020 przeciwko FrancjiJego reakcja na meczu stała się hitem. Szwajcarski kibic wygrał życie

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: