Jego reakcja na meczu stała się hitem. Szwajcarski kibic wygrał życie

Poza samymi piłkarzami, niewątpliwym bohaterem spotkania 1/8 finału Euro 2020 pomiędzy Francją i Szwajcarią był jeden z kibiców, którego żywiołowość na trybunach szybko obiegła Internet. Został on zlokalizowany przez wielkie firmy, które mają zamiar go sowicie nagrodzić.

Reprezentacja Szwajcarii sprawiła jedną z największych niespodzianek podczas Euro 2020. W starciu z faworyzowanymi Francuzami, aktualnymi mistrzami świata byli skazywani na porażkę, a mimo to w dramatycznych okolicznościach doprowadzili do wyrównania w regulaminowym czasie gry, a następnie okazali się lepsi w serii rzutów karnych.

Zobacz wideo Faworyci "zmieceni" z Euro?

Szwajcarski kibic przebiera w propozycjach

Luka Loutenbach to w ostatnich dniach najsłynniejszy kibic na świecie. W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym widać jak szarpie koszulkę reprezentacji Szwajcarii w chwili, gdy jego zespół przegrywał. Kiedy Helweci doprowadzili do wyrównania, reakcja kibica była zgoła odmienna - mężczyzna ściągnął koszulkę, a na jego twarzy było widać wyraźny upust emocji.

Żywiołowe zachowanie kibica doprowadziło do niespodziewanej fali popularności. Poza internautami skontaktowały się z nim wielkie firmy, które chcą skorzystać na tej fali sławy i chcą skorzystać z zupełnie nieświadomie wypracowanego przez Lukę Loutenbacha fenomenu.

Kibic twarzą akcji szczepień?

Jak informuje hiszpański dziennik Marca do kibica zgłosiła się linia lotnicza Swiss Air. Firma chce zapłacić za jego przelot na ćwierćfinał Euro 2020, w którym Szwajcaria zagra z Hiszpanią. Dodatkowo mężczyzna zostanie zaopatrzony w napoje marki Red Bull. Szalony kibic z obu tych ofert skorzystał.

Internetowy bohater otrzymał także relaksującą podróż turystyczną od firmy Swiss Tourist Office. Jakby tego było mało, szwajcarski rząd planuje wykorzystać wizerunek kibica i promować w ten sposób akcję szczepień. Na ten moment jednak nie wiadomo, czy mężczyzna przyjął tę propozycję.

Więcej o:
Copyright © Agora SA