Co za upadek! Polska będzie na najniższym miejscu w rankingu FIFA od 2015 roku

Reprezentacja Polski zajmować będzie najniższe od 2015 roku miejsce w kolejnym rankingu FIFA. Nieudany występ na Euro 2020 sprawił, że nasza kadra spadnie o co najmniej sześć pozycji.

Następny ranking FIFA zostanie oficjalnie opublikowany 12 sierpnia. Jako że do tej daty zostało jeszcze wiele meczów, to twórcy portalu Football-rankings.info postanowili już teraz opublikować aktualną kolejność narodowych reprezentacji na świecie.

Zobacz wideo Zidane za Deschampsa? "Być może będzie trzęsienie ziemi"

Sierpniowy ranking obejmować będzie wszystkie mecze Euro 2020 i Copa America oraz spotkania kwalifikacyjne do mistrzostw świata w Katarze we wszystkich strefach. Sierpniowy ranking nie będzie się jednak znacznie różnił od poniższego, ponieważ w fazie pucharowej Euro 2020 i Copa America reprezentacje nie mogą tracić zdobytych już punktów.

Gdyby ranking FIFA opublikowano dzisiaj, reprezentacja Polski zajmowałaby 27. miejsce. Jest to spadek aż o sześć pozycji i najgorsze miejsce naszej kadry od 2015 roku, kiedy zajmowała ona 34. miejsce.

W rankingu niezmiennie prowadzić będą Belgowie, a za ich plecami znajdą się Brazylijczycy i Francuzi. Drużyny z miejsc 2. i 3. zamienią się miejscami, co spowodowane jest odpadnięciem Francji już w 1/8 finału Euro 2020. Pierwszą piątkę na razie zamykają Anglicy oraz Włosi, którzy dzięki dobrej grze na mistrzostwach Europy awansowali o dwie pozycje.

Pierwsza 10. rankingu FIFA:

  1. Belgia (0)
  2. Brazylia (+1)
  3. Francja (-1)
  4. Anglia (0)
  5. Włochy (+2)
  6. Argentyna (+2)
  7. Hiszpania (-1)
  8. Portugalia (-3)
  9. Holandia (+7)
  10. Urugwaj (-1)

(...)

   27. Polska (-6)

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA