Informacje z niewielkiego Middelfart w największych duńskich mediach. Prezent od Christiana Eriksena

Informacje z niewielkiego Middelfart przebiły się do największych duńskich mediów po tym, jak klub z 15-tysięcznej miejscowości MG&BK United odebrał prezent od Christiana Eriksena.

Christian Eriksen, którego walkę o życie śledził w drugim dniu Euro 2020 cały świat, właśnie w MG&BK rozpoczynał piłkarskie treningi. Spędził w tym klubie 10 lat – do 13 roku życia, gdy przeniósł się do o wiele bardziej znanego Odense BK. 

Zobacz wideo

Eriksen sprawił prezent klubowi, w którym rozpoczynał karierę

W maju jeszcze przed Euro 2020 Eriksen sprawił swojemu pierwszemu klubowi prezent. Kupił mu nowe bramki. Jednak dopiero teraz, gdy klubowe drużyny wznowiły treningi przed nowym sezonem, prezent został odebrany i ustawiony na boisku, a portal telewizji TV2 zrobił z tego wydarzenia mały reportaż. - Tu nie chodzi tylko o prezent – powiedziała koordynatorka i trenerka Pia Becker. - Christian jest naszym wielkim przyjacielem. 

Gdy Eriksen upadł podczas meczu z Finlandią, wszyscy w jego dawnym klubie mocno to przeżyli. - Dostawałam mnóstwo telefonów, esemesów i zapytań na Facebooku, szczególnie od młodszych graczy. To, że czuje się teraz dobrze, bardzo nas cieszy - powiedziała Becker. 

Przy okazji ujawniła, że MG&BK United został przez Eriksena specjalnie potraktowany również, gdy zawodnik wracał do zdrowia. - Dzień przed tym, jak opublikował pozdrowienia dla całego świata, wysłał wiadomość do graczy MG&BK United. To było wspaniałe - ujawniła Becker.

Kardiolog jest dobrej myśli: Eriksen jeszcze będzie strzelał gole dla Danii

Tymczasem Eriksen przebywa w domu w Odense. Portal seoghoer.dk zrobił osobny reportaż o willi Eriksena. To ogromny dom w modnej dzielnicy Hunderup. Ma 348 metrów kwadratów, a kosztował piłkarza 14,5 mln duńskich koron, czyli 8,8 mln złotych. 

Zdaniem ekspertów miesiąc po opuszczeniu szpitala zawodnik może wrócić do ćwiczeń fizycznych. Czeka go długa rehabilitacja, ale powrót do sportu nie jest wykluczony. Gunnar Gislason, szef badań w Duńskim Towarzystwie Kardiologicznym uważa, że Eriksen może jeszcze strzelać bramki dla Danii. - Po miesiącu odpoczynku już nie ma żadnych ograniczeń fizycznych - powiedział lekarz duńskim mediom. 

Eriksen będzie miał wszczepiony kardiowerter-defibrylator - urządzenie, które wysyła impuls elektryczny, aby przywrócić normalną akcję serca, gdy zaczyna się atak arytmii. Z takim urządzeniem gra Daley Blind - piłkarz reprezentacji Holandii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA