Wirus Delta torpeduje Euro. Włosi pełni obaw. Apelują i wzmacniają patrole

Reprezentacja Anglii zagra w ćwierćfinale z Ukrainą na Stadio Olimpico w Rzymie. Włosi obawiają się przybycia kibiców ze względu na rozprzestrzeniający się wariant wirusa Delta. - Apelujemy do kibiców, aby oglądać mecz z domu i kibicować reprezentacji najgłośniej, jak to tylko możliwe - mówi sekretarz stanu Wielkiej Brytanii, Anne-Marie Trevelyan.

Anglia pokonała 2:0 Niemcy w meczu 1/8 finału Euro 2020 po bramkach Raheema Sterlinga oraz Harry’ego Kane’a. Ukraina z kolei po dogrywce wygrała 2:1 ze Szwecją po golach Oleksandra Zinczenki oraz Artioma Dowbyka. Oba zespoły spotkają się w ćwierćfinale rozgrywanym na Stadio Olimpico w Rzymie w najbliższą sobotę. Włosi mają jednak spore obawy.

Zobacz wideo Zidane za Deschampsa? "Być może będzie trzęsienie ziemi"

Euro 2020. Kibice z Anglii muszą przygotować się na pięciodniową kwarantannę

Włoska agencja prasowa ANSA poinformowała, że włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wzmocni w najbliższych dniach patrol na lotniskach, stacjach kolejowych oraz drogach dojazdowych do Rzymu. Ma to pomóc władzom bardziej skrupulatnie sprawdzać, czy wymóg kwarantanny jest przestrzegany przez gości z Wielkiej Brytanii.

Włochy wpisały Wielką Brytanię na czerwoną listę w związku z pandemią koronawirusa i opublikowało rozporządzenie, które narzuca wszystkim przybywającym z Anglii pięciodniową kwarantannę. Jest to związane z nowym wariantem wirusa o nazwie Delta i z chęcią jak najszybszego zwalczenia pandemii.

Szef wydziału ds. służby zdrowia w regionie Lacjum, Alessio D’Amato, oświadczył, że zasady obowiązujące we Włoszech muszą być przestrzegane przez turystów z Wielkiej Brytanii. Angielska federacja potwierdziła w miniony wtorek, że nie będzie sprzedawać biletów członkom oficjalnego fanklubu reprezentacji Anglii. Spotkanie Anglia – Ukraina odbędzie się w sobotę 3 lipca o godzinie 21:00.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: