Legenda kadry Niemiec kończy reprezentacyjną karierę. Ostateczna decyzja

Reprezentacja Niemiec odpadła w 1/8 finału Euro 2020. Porażka 0:2 z Anglią był prawdopodobnie ostatnim w reprezentacji dla Toniego Kroosa.

Reprezentacja Niemiec nie spełniła przed turniejowych oczekiwań. W fazie grupowej podopieczni Joachima Loewa zdobyli cztery punkty (4:2 z Portugalią, 2:2 z Węgrami, 0:1 z Francją), ale ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Niemcy pożegnali się z turniejem w 1/8 finału po porażce 0:2 z Anglikami. 

Zobacz wideo Zidane za Deschampsa? "Być może będzie trzęsienie ziemi"

Toni Kroos kończy reprezentacyjną karierę

Wtorkowe spotkanie to przede wszystkim pożegnanie Joachima Loewa, który zgodnie z zapowiedziami pożegna się z reprezentacją Niemiec. – To ogromne rozczarowanie dla nas wszystkich. Mieliśmy nadzieję, że w tym turnieju zrobimy o wiele więcej i bardzo wierzyliśmy w tę drużynę – mówił na konferencji prasowej szkoleniowiec, który prowadził zespół od 2006 roku

Francuzi grzmią po klęsce na Euro 2020! Francuzi grzmią po klęsce na Euro 2020! "Nie śpisz? Jesteś martwy"

Odejście Loewa oznacza rewolucję w kadrze Niemiec, zwłaszcza że to nie jedyna zmiana, jakiej możemy się spodziewać. Według "Bilda" Toni Kroos, symbol zwycięskiego zespołu z MŚ 2014, zdecydował się zakończył reprezentacyjną karierę. Pomocnik Realu Madryt ma przekazać tę informację w najbliższym czasie. Wszystko wskazuje na to, że porażka z Anglią była dla niego ostatni meczem w kadrze narodowej. Istnieje jednak opcja, że zorganizowany zostanie mecz pożegnalny. 

31-latek zadebiutował w kadrze w 2010 roku. Od tego czasu zawodnik rozegrał 106 meczów w reprezentacji Niemiec, w których strzelił 17 goli i 19-krotnie asystował. W 2010 roku wraz z kadrą zdobył trzecie miejsce na mistrzostwach świata, zaś cztery lata później wygrał mundial w Brazylii. 

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: