Bramka w doliczonym czasie dogrywki! Co za historia! Ukraina w ćwierćfinale

Reprezentacja Ukraina pokonała po dogrywce Szwecję 2:1 i po raz pierwszy w historii awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy.

Mecz lepiej mogli zacząć Ukraińcy, którzy jako pierwsi wypracowali sobie sytuację bramkową. Po akcji i podaniu Andrija Jarmołenki groźnie uderzał Serhij Sydorczuk, jednak dobrze interweniował Robin Olsen. W odpowiedzi z linii pola karnego uderzał Alexander Isak, który pomylił się jednak nieznacznie.

W 27. minucie Ukraina objęła prowadzenie. Po kapitalnym zagraniu Jarmołenki zewnętrzną częścią stopy mocnym strzałem z pola karnego Olsena pokonał Ołeksandr Zinczenko. Szwedzi wyrównali dwie minuty przed przerwą. To wtedy na strzał z dystansu zdecydował się Emil Forsberg, a piłka po odbiciu się od jednego z Ukraińców, wpadła do bramki Heorhija Buszczana.

Ukraina w ćwierćfinale Euro 2020

Drugą połowę lepiej zaczęli piłkarze Andrija Szewczenki. Po kolejnej akcji i podaniu Jarmołenki w słupek trafił Sydorczuk. Szwedzi nie czekali jednak z odpowiedzią i mieli jeszcze mniej szczęścia niż rywale. W 56. minucie Forsberg też trafił w słupek, a 13 minut później piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki. W międzyczasie Buszczan popisał się doskonałą interwencją po strzale Dejana Kulusevskiego.

Joachim Loew komentuje pożegnanie z kadrą Niemiec. Joachim Loew komentuje pożegnanie z kadrą Niemiec. "Wielkie rozczarowanie"

Dogrywka zaczęła się fatalnie dla Szwedów. W 96. minucie ich selekcjoner przeprowadził trzy zmiany w ofensywie, a chwilę później z boiska wyleciał Marcus Danielson. Szwedzki obrońca brutalnie sfaulował Artema Biesiedina i choć początkowo zobaczył żółtą kartkę, to po analizie VAR musiał wylecieć z boiska.

W dogrywce długo nie działo się nic ciekawego. Do jej drugiej części sędzia doliczył trzy minuty i kiedy wydawało się niemal pewne, że zobaczymy rzuty karne, reprezentacja Ukrainy zadała decydujący cios. Z lewej strony dośrodkował Zinczenko, a gola głową strzelił Artem Dowbyk.

APTOPIX Britain England Germany Euro 2020 SoccerAngielskie media oszalały po "walnięciu Niemców". "55 lat cierpień"

Ukraina awansowała do ćwierćfinału Euro 2020, gdzie spotka się z reprezentacją Anglii. W tej samej części drabinki Dania zagra z Czechami. W pozostałych ćwierćfinałach czekają nas mecze Belgia - Włochy oraz Hiszpania - Szwajcaria.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.