Tak wyglądają pary ćwierćfinałów Euro 2020! Wszystko już jasne [DRABINKA]

Reprezentacja Ukrainy jest ostatnią drużyną, która zakwalifikowała się do ćwierćfinałów Euro 2020. W ostatnim meczu 1/8 finału pokonała Szwedów 2:1 dzięki bramce strzelonej w ostatnich sekundach. W kolejnej fazie rozgrywek zagra z reprezentacją Anglii.

Reprezentacja Anglii pokonała Niemców 2:0 na Wembley w Londynie i awansowała do ćwierćfinału Euro 2020. Bramki dla Anglików zdobyli Raheem Sterling i Harry Kane. Zespół Gareth'a Southgate'a dotarł do najlepszej ósemki turnieju nie tracąc po drodze ani jednego gola! Mecz z Niemcami był bardzo wyrównany, ale cały czas z lekkim wskazaniem na Anglików.

Szwecja / Ukraina zagra w ćwierćfinale Euro 2020! Jak poradzi sobie z Anglikami?

Po poniedziałkowych emocjach, jakich dostarczyły reprezentacje Chorwacji i Hiszpanii oraz Francji i Szwajcarii, kibice  czekali na kolejną dawkę emocji. Niezwykle wyrównane okazało się starcie Szwecji z Ukrainą. Przez większość meczu na tablicy wyników widniał remis. Najpierw bezbramkowy, a potem 1:1 po bramkach Ołeksandra Zinczenki i Emila Forsberga.

Romania France Switzerland Euro 2020 SoccerGrad goli w 1/8 finału Euro 2020! Znamy kolejną parę ćwierćfinałową

Wynik 1:1 utrzymał się do dogrywki, w której gra zdecydowanie się zaostrzyła. W 98. minucie meczu czerwoną kartkę zobaczył Marcu Danielson. Szwedzki obrońca brutalnie zaatakował kolano Artema Besedina. Początkowo sędzia pokazał żółty kartonik, jednak po weryfikacji VAR zmienił decyzję na czerwoną kartkę. Zwycięzcę poznaliśmy dopiero w 120 minucie, gdy już w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola strzelił Zinczenko!

Euro 2020. Ćwierćfinały. Drabinka turniejowa:

• Włochy - Belgia (2 lipca o 21:00, Monachium)
  • Hiszpania - Szwajcaria (2 lipca o 18:00, Sankt Petersburg)
  • Dania - Czechy (3 lipca o 18:00, Baku)
  • Ukraina - Anglia (3 lipca o 21:00, Rzym)

Euro 2020. Półfinały

• Belgia/Włochy - Szwajcaria/Hiszpania (6 lipca o 21:00, Londyn),
  • Szwecja/Ukraina/Anglia - Czechy/Dania (7 lipca o 21:00, Londyn)

Finał - 11 lipca 21:00, Londyn

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.