Angielskie media oszalały po "walnięciu Niemców". "55 lat cierpień"

Anglia w ekstazie! Po zwycięstwie nad Niemcami 2:0 w 1/8 finału angielskie media, tak jak kibice, wpadły w euforię. "Kibice oszaleli po walnięciu Niemców! Jutro głowy z pewnością będą bolały!" - napisał The Sun.

Reprezentacja Anglii pokonała na Wembley Niemców 2:0 po golach Raheema Sterlinga i Harry'ego Kane'a. Dzięki temu zespół Garetha Southgate'a awansował do ćwierćfinału Euro 2020, w którym zmierzy się ze Szwecją lub Ukrainą. 

Zobacz wideo

"55 lat cierpień" i koniec!

Sky Sports i BBC zgodnie podkreślają po zwycięstwie Anglików, że wreszcie udało im się przełamać niemiecką klątwę. Reprezentacja Anglii pokonała bowiem Niemców w fazie pucharowej mistrzostw świata lub Europy po raz pierwszy od 55 lat, a dokładnie od finału mundialu w 1966 roku, w którym Anglia pokonała RFN 4:2 i zdobyła swoje jedyne trofeum mistrzowskie. 

"Po 55 lat cierpień Anglia wreszcie pokonała Niemców po bramkach Raheema Sterlinga, bohatera Euro 2020, a także Harry'ego Kane'a, którzy ponieśli drużynę do ćwierćfinału po zwycięstwie 2:0 nad odwiecznym rywalem i sprawili, że 40 tysięcy angielskich kibiców na Wembley oszalało" - napisał Sky Sports.

Skandal przed meczem Anglia - Niemcy. Kibicom grożą poważne kary [WIDEO]Skandal przed meczem Anglia - Niemcy. Kibicom grożą poważne kary [WIDEO]

"Daliśmy rodakom dzień, który zapamiętają na długo" - mówił na antenie BBC Gareth Southgate, selekcjoner reprezentacji Anglii, którego chwalił ekspert tej stacji, a w przeszłości znakomity napastnik - Alan Shearer.

"Gareth Southgate może być dumny. Jego każda decyzja okazała się słuszna. Po tym, co się wydarzyło w 1996 roku, gdy nie wykorzystał karnego, teraz musi pękać z dumy w szatni, gdyż wystawił zespół, który wreszcie zdołał wyeliminować Niemców" - mówił Shearer nawiązując do pamiętnego półfinału Euro 1996 na Wembley, w którym Anglicy przegrali z Niemcami po karnych, a decydującej jedenastki nie wykorzystał właśnie Southgate.

"Nie, to nie sen!"

Tak zatytułował relację na swojej stronie Daily Mail, który zauważa, że szczęście reprezentacji Anglii przyniósł książę George, który po raz pierwszy był na stadionie w trakcie meczu drużyny narodowej. "Is it coming home?" - pyta dziennik, nawiązując do słynnego hymnu wspomnianego Euro 1996, które odbywało się na angielskich boiskach. 

"Trzy Lwy ryknęły!" - ogłosił z kolei Daily Star, nawiązując do przydomka reprezentacji Anglii - "Three Lions" ("trzy lwy"). Gazeta relacjonuje, że angielscy kibice dosłownie oszaleli i świętują na ulicach Londynu prestiżowe zwycięstwo swoich ulubieńców. 

Tak wygląda drabinka Euro 2020! Anglia ma teoretycznie łatwiejszą drogę do finałuTak wygląda drabinka Euro 2020! Anglia ma teoretycznie łatwiejszą drogę do finału

Do tego nawiązał również The Sun. "Kibice oszaleli po walnięciu Niemców! Jutro wiele osób będzie bolała głowa" - napisał dziennik, który w swoich relacjach regularnie używa określeń o "walnięciu", "zlaniu" i "pobiciu" Niemców, co tylko oddaje emocje wśród wszystkich kibiców reprezentacji Anglii. 

Ćwierćfinał z udziałem reprezentacji Anglii zostanie rozegrany w Rzymie w sobotę 3 lipca. Rywalem drużyny Garetha Southgate'a będą Ukraińcy lub Szwedzi.

Więcej o: