Skandal przed meczem Anglia - Niemcy. Kibicom grożą poważne kary [WIDEO]

Skandaliczne zachowanie angielskich kibiców przed meczem 1/8 finału Euro 2020. W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej nagrań, na których widać, jak fani odśpiewują kontrowersyjną pieśń o dziesięciu niemieckich bombowcach.

Przed meczem 1/8 finału Euro 2020 angielski związek i selekcjoner reprezentacji Anglii Gareth Southgate wielokrotnie prosili swoich kibiców o szacunek dla niemieckiego hymnu. To jednak nie powstrzymało angielskich fanów przed odśpiewaniem w drodze na Wembley kontrowersyjnej pieśni pt. "10 niemieckich bombowców". Nagrania sprzed stadionu zyskują na popularności w mediach społecznościowych.

Zobacz wideo Zidane za Deschampsa? "Być może będzie trzęsienie ziemi"

Euro 2020. Kibice odśpiewali kontrowersyjną pieśń mimo apelu angielskiego związku

"Niektóre wersje pieśni zdawały się śpiewać z celowo przytłumionymi słowami, ale melodia była mimo wszystko wyraźna" - pisze portal rt.com. To nie pierwsza sytuacja, w której Niemcy byli prowokowani właśnie w ten sposób. Prośby angielskiego związku motywowane były zachowaniami kibiców z meczów fazy grupowej Euro 2020. Wtedy także nawiązywano do pieśni o dziesięciu niemieckich bombowcach. Angielski związek zapowiedział również, że za odśpiewanie "dyskryminującego hymnu" przewiduje sankcje w postaci zakazów stadionowych.

Angielscy kibice próbowali sprowokować Niemców także na stadionie. W trakcie niemieckiego hymnu tuż przed rozpoczęciem spotkania można było usłyszeć liczne gwizdy. Ostatecznie reprezentacja Anglii wygrała z Niemcami 2:0 po bramkach Raheema Sterlinga i Harry'ego Kane'a. W ćwierćfinale tegorocznych mistrzostw Europy zespół Southgate'a zmierzy się ze zwycięzcą starcia Szwecja - Ukraina. 

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

Więcej o: