Insigne wskazał swojego kandydata do Złotej Piłki. "Nazywamy go profesorem"

Już w piątek 2 lipca reprezentacja Włoch zmierzy się w Monachium z Belgią w spotkaniu ćwierćfinałowym Euro 2020. Na jednej z konferencji prasowych przed tym meczem pojawił się Lorenzo Insigne i wskazał swojego kandydata do Złotej Piłki.

Reprezentacja Włoch z ogromnymi problemami, ale ostatecznie awansowała do ćwierćfinału Euro 2020. W 1/8 finału drużyna prowadzona przez Roberto Manciniego pokonała 2:1 Austrię po dogrywce. W regulaminowym czasie gry utrzymał się wynik 0:0 i bramki padły dopiero w dodatkowych 30 minutach. Strzelali je tylko rezerwowi. Dla Włochów trafili Federico Chiesa i Matteo Pessina, a dla Austriaków Sasa Kalajdzić. W ćwierćfinale reprezentacja Włoch zmierzy się z Belgią na Allianz Arenie w Monachium. Belgowie w 1/8 finału pokonali obrońców tytułu Portugalię 1:0 po przepięknej bramce Thorgana Hazarda. 

Zobacz wideo Zidane za Deschampsa? "Być może będzie trzęsienie ziemi"

Lorenzo Insigne wskazał swojego kandydata do Złotej Piłki. To jego kolega z reprezentacji Włoch

Włosi przygotowują się obecnie do piątkowego spotkania w swoim ośrodku treningowym w Coverciano. Przy okazji zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego biorą udział w codziennych konferencjach prasowych. Na jednym z takich spotkań z dziennikarzami pojawił się ostatnio Lorenzo Insigne. Piłkarz Napoli wskazał przy tej okazji swojego kandydata do Złotej Piłki. Jest nim jego kolega z reprezentacji Jorginho. 

Tak wygląda drabinka Euro 2020! Anglia ma teoretycznie łatwiejszą drogę do finału Tak wygląda drabinka Euro 2020! Anglia ma teoretycznie łatwiejszą drogę do finału

- Mamy dobrych piłkarzy. Wiele mówi się o Jorginho i to jest prawda. Spędził kilka fantastycznych lat w Chelsea i jestem dumny, że mamy go w swoim zespole. Nie ja decyduję o tym, czy zasługuje na Złotą Piłkę. Mam jednak nadzieję, że znajdzie się co najmniej na krótkiej liście. Zasługuje na to, jest świetnym zawodnikiem - przyznał Insigne. - Nazywam go profesorem. Wszyscy cieszymy się z tego, że możemy grać razem z nim w jednej drużynie - zakończył dodał.  

Wielki mecz Anglii na Euro 2020! Jest ćwierćfinał. Pierwsza taka wygrana od lat Wielki mecz Anglii na Euro 2020! Jest ćwierćfinał. Pierwsza taka wygrana od lat

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: