Wielki mecz Anglii na Euro 2020! Jest ćwierćfinał. Pierwsza taka wygrana od lat

Reprezentacja Anglii pokonała Niemców 2:0 w 1/8 finału Euro 2020. Gole dla zespołu Garetha Southgate'a strzelili Raheem Sterling i Harry Kane.

Była 75. minuta meczu na Wembley, gdy Anglicy przeprowadzili pierwszą, składną akcję ofensywną złożoną z kilku podań. Na lewej stronie grę rozszerzył Jack Grealish, który podał do Luke'a Shawa. Obrońca Manchesteru United zagrał płasko w pole karne, gdzie z bliska piłkę do bramki Manuela Neuera wbił Raheem Sterling.

Skrzydłowy Manchesteru City strzelił już trzeciego gola na tym turnieju, a 11 minut później po raz pierwszy na Euro 2020 trafił Harry Kane. Napastnik Tottenhamu otrzymał podanie z lewej strony od Grealisha i uderzeniem z bliska umieścił piłkę w bramce, ustalając wynik spotkania.

Anglia w ćwierćfinale

Zespół Garetha Southgate'a odniósł wielki sukces, ale pierwsze minuty meczu nie wskazywały na to, że tak się może zdarzyć. Spotkanie zaczęło się pod dyktando Niemców, którzy w pierwszym kwadransie mieli dwie szanse na zdobycie bramki. Sam na sam z Jordanem Pickfordem wyszli Timo Werner i Leon Goretzka, jednak uderzenie pierwszego odbił angielski bramkarz, a drugi został w ostatniej chwili powstrzymany przez Declana Rice'a.

Kuriozalna wpadka Chorwacji na Euro 2020. Każdy mecz w złych koszulkachKuriozalna wpadka Chorwacji na Euro 2020. Każdy mecz w złych koszulkach

Anglicy odpowiedzieli w 16. minucie uderzeniem z dystansu Sterlinga, które dobrze odbił Neuer. Przed przerwą jeszcze jedną szansę dla Niemców miał Werner, jednak kolejny raz dobrze interweniował Pickford. Na początku drugiej części gry kapitalnie z pola karnego uderzył Havertz, jednak jeszcze lepiej interweniował Pickford.

Niedługo po trafieniu Sterlinga doskonałą szansę zmarnował Thomas Mueller. Zawodnik Bayernu był w sytuacji sam na sam z Pickfordem po prostopadłym zagraniu Havertza, jednak fatalnie spudłował, uderzając obok słupka. To zdecydowało o rezultacie meczu, bo chwilę później do siatki trafił Kane.

Anglicy pierwszy raz od 2001 roku ograli Niemców w meczu o stawkę, po raz pierwszy od 2000 roku ogrywając ich na wielkim turnieju. Ostatni raz dokonali tego w fazie grupowej Euro 2000. W ćwierćfinale zagrają ze zwycięzcą meczu Ukraina - Szwecja. W ewentualnym półfinale czekać na nich będzie ktoś pary Dania - Czechy.

To łatwiejsza część drabinki. W drugiej w ćwierćfinałach zagrają Belgia z Włochami oraz Hiszpania ze Szwajcarami.

Mural na żywo Sport.pl: napisz, co czujesz po występie Polaków

Szok? Niedowierzanie? Jednak duma? Napisz, co czujesz po Euro i znajdź się na Muralu na żywo, który Sport.pl przygotował specjalnie na Euro. Spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.