Tak wygląda drabinka Euro 2020! Anglia ma teoretycznie łatwiejszą drogę do finału

Reprezentacja Anglii pokonała Niemców 2:0 na Wembley w Londynie i awansowała do ćwierćfinału Euro 2020. Bramki dla Anglików zdobyli Raheem Sterling i Harry Kane. Z kim zmierzy się drużyna Garetha Southgate'a na kolejnym etapie turnieju? Oto drabinka turniejowa.

Reprezentacja Anglii zrobiła to co do niej należało i pokonała przed własną publicznością na Wembley Niemców 2:0. Gareth Southgate przechytrzył Joachima Loewa pod względem taktycznym i nie pozwolił reprezentacji Niemiec przejąć kontroli nad spotkaniem. Mecz był bardzo wyrównany, ale cały czas z lekkim wskazaniem na Anglików. 

Zobacz wideo Zidane za Deschampsa? "Być może będzie trzęsienie ziemi"

Dzięki temu zwycięstwu to właśnie reprezentacja Anglii została przedostatnim ćwierćfinalistą Euro 2020. Teraz Anglicy muszą czekać na rozstrzygnięcie drugiego wtorkowego spotkania, w którym zmierzą się Szwecja i Ukraina. To właśnie zwycięzca tego spotkania spotka się z nimi w ćwierćfinale, który odbędzie się w sobotę 3 lipca na Stadio Olimpico w Rzymie. 

Kuriozalna wpadka Chorwacji na Euro 2020. Każdy mecz w złych koszulkachKuriozalna wpadka Chorwacji na Euro 2020. Każdy mecz w złych koszulkach

Euro 2020. Ćwierćfinały. Drabinka turniejowa:

  • Włochy - Belgia (2 lipca o 21:00, Monachium)
  • Hiszpania - Szwajcaria (2 lipca o 18:00, Sankt Petersburg)
  • Dania - Czechy (3 lipca o 18:00, Baku)
  • Szwecja/Ukraina - Anglia (3 lipca o 21:00, Rzym)

Euro 2020. Półfinały

  • Belgia/Włochy - Szwajcaria/Hiszpania (6 lipca o 21:00, Londyn),
  • Szwecja/Ukraina/Anglia - Czechy/Dania (7 lipca o 21:00, Londyn)

Finał - 11 lipca 21:00, Londyn

"Być może będzie trzęsienie ziemi". Jest główny kandydat na selekcjonera Francji

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: