Kuriozalna wpadka Chorwacji na Euro 2020. Każdy mecz w złych koszulkach

Dopiero teraz wyszło na jaw, że Chorwacja we wszystkich spotkaniach mistrzostw Europy grali w złych koszulkach. Poinformował o tym we wtorek dziennik "Sportske Novosti".

Niesamowitych emocji dostarczyły kibicom poniedziałkowe spotkania 1/8 finału Euro 2020. Z turniejem pożegnali się mistrzowie świata Francuzi, których wyeliminowała po rzutach karnych reprezentacja Szwajcarii. Wcześniej natomiast Hiszpanie pokonali go dogrywce Chorwację aż 5:3. Pomimo tego, że Chorwaci robili, co mogli i udało im się nawet odrobić dwie bramki, to na dogrywkę zabrakło już sił. 

Zobacz wideo Zidane za Deschampsa? "Być może będzie trzęsienie ziemi"

Kuriozalna wpadka Chorwatów. Wszystkie mecze Euro rozegrali w nieprawidłowych strojach

Jak się okazało we wtorek, Chorwaci ponieśli podczas Euro 2020 jeszcze jedną porażkę, ale organizacyjną. Tym razem nie zawiedli piłkarze, a osoby w federacji odpowiadające za stroje piłkarzy. Dziennik "Sportske novosti" poinformował, że chorwaccy piłkarze rozegrali wszystkie cztery spotkania na mistrzostwach Europy w nieprawidłowych strojach. 

"Być może będzie trzęsienie ziemi". Jest główny kandydat na selekcjonera Francji

Według dziennika na koszulkach znajdowało się nieprawidłowe godło Chorwacji. Standardowo jest ono w kształcie tarczy z szachownicą, zawiera 13 czerwonych i 12 białych pól, z których pierwsze pole umieszczone w lewym górnym rogu jest koloru czerwonego. Nad tarczą z szachownicą znajduje się pięć mniejszych tarcz przedstawiających od lewej pięć krain historycznych: Chorwacji Północnej, Republiki Dubrownickiej, Dalmacji, Istrii i Slawonii. Problem w tym, że godło na koszulkach Chorwatów zaczynało się od białego pola. 

W meczach reprezentacyjnych na koszulkach pojawiają się flagi rywali, a także nazwa kraju z datą i miejsce rozgrywania meczu na koszulkach piłkarskich. Co ciekawe, reprezentacje Czech i Szkocji miał ten motyw w meczach Chorwacji w fazie grupowej, tyle tylko, że znajdowało się na nich prawidłowe godło Chorwacji. 

Selekcjoner zwolniony po Euro 2020! Pierwsza ofiara klęski na turniejuSelekcjoner zwolniony po Euro 2020! Pierwsza ofiara klęski na turnieju

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

Więcej o: