Varane nie gryzie się w język po odpadnięciu z Euro 2020. "Byliśmy sfrustrowani"

- Porażka ze Szwajcarią to dla nas ogromne rozczarowane. Przespaliśmy kompletnie pierwszą połowę. Zabrakło nam wszystkiego - powiedział Raphael Varane w rozmowie z francuską telewizją RMC Sport.

Porażka Francuzów ze Szwajcarią jest jak dotąd największą niespodzianką na Euro 2020. Po 90 minutach był remis 3:3, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Szwajcarzy wygrali dzięki paradzie Yanna Sommera po uderzeniu Kyliana Mbappe i po raz pierwszy od 67 lat meldują się w ćwierćfinale wielkiej imprezy.

Raphael Varane nie ma wątpliwości: Do awansu Francuzom zabrakło wszystkiego

Raphael Varane rozmawiał z francuską telewizją RMC Sport po zakończeniu spotkania Francja - Szwajcaria. Zawodnik Realu Madryt nie gryzł się w język i powiedział, co myśli o dyspozycji Les Bleus w 1/8 finału mistrzostw świata. -

Porażka ze Szwajcarią to dla nas ogromne rozczarowane. Przespaliśmy kompletnie pierwszą połowę. Zabrakło nam wszystkiego. Zareagowaliśmy w drugiej części meczu, ale potem zostawiliśmy miejsce rywalom i oni to wykorzystali. Byliśmy sfrustrowani, nie mogliśmy robić tego, co chcieliśmy - powiedział.

- Rzuty karne? To loteria. Byłoby inaczej, gdyby udało nam się zdobyć bramkę w dogrywce, a mieliśmy na to szanse. Mamy bardzo dobry skład i dobrą mentalność. Na pewno dokładnie przeanalizujemy to, co się stało. Mamy kolejne cele do spełnienia, a w szatni będzie bardzo spokojnie - dodał Varane.

Rywalem Szwajcarii w ćwierćfinale Euro 2020 będzie Hiszpania, która ograła po dogrywce Chorwację. Ten mecz odbędzie się w piątek 2 lipca o godzinie 18:00 na Gazprom Arenie w Petersburgu. W kolejnej fazie turnieju, w przypadku wygranej, Helweci trafią na zwycięzcę meczu Belgia - Włochy.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.