Grad goli w 1/8 finału Euro 2020! Znamy kolejną parę ćwierćfinałową

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Chorwację aż 5:3 i awansowała do ćwierćfinału Euro 2020, gdzie zmierzy się ze Szwajcarią! Obie drużyny potrzebowały dogrywki, aby wywalczyć sobie miejsce w najlepszej ósemce turnieju. Mistrzowie świata, Francuzi, sensacyjnie przegrali po serii rzutów karnych!

Niesamowite, niemal historyczne widowisko w Kopenhadze! Reprezentacja Hiszpanii wygrała w 1/8 finału Euro 2020 z Chorwacją aż 5:3! Aby wyłonić triumfatora potrzebna była dogrywka, a bramki na wagę zwycięstwa strzelili Alvaro Morata i Mikel Oyarzabal. Zespół Luisa Enrique jest jedyną drużyną w historii mistrzostw Europy, która strzeliła co najmniej pięć goli w dwóch meczach z rzędu.

Niewiele gorzej, jeśli chodzi o liczbę goli, zaprezentowali się Szwajcarzy i Francuzi, którzy na stadionie w Bukareszcie dostarczyli kibicom niesamowitych emocji. Zaczęło się od prowadzenia reprezentacji Szwajcarii już w 15. minucie meczu. Piłkarze Vladimira Petkovicia przewagę stracili w zaledwie cztery minuty w drugiej połowie. Najpierw Hugo Lloris obronił rzut karny, dwie minuty później Karim Benzema strzelił wyrównującego gola, a po kolejnych dwóch minutach wyprowadził mistrzów świata na prowadzenie. Szwajcarzy na 3:3 strzelili w ciągu ostatnich dziesięciu minut spotkania.

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, dlatego konieczny był konkurs rzutów karnych. Dla Szwajcarii rzuty karne strzelili kolejno Mario Gavranović, Fabian Schaer, Manuel Akanji, Ruben Vargas, Admir Mehmedi. Dla Francji rzuty karne strzelili w kolejności Paul Pogba, Olivier Giroud, Marcus Thuram, Presnel Kimpembe - nie trafił natomiast ostatni w kolejce Kylian Mbappe.

Szwajcaria zmierzy się z Hiszpanią w ćwierćfinale Euro 2020! Grad bramek w Sankt Petersburgu?

Zapowiada się niesamowite starcie, które może obfitować w wiele goli. "Choć brzmi to absurdalnie, Hiszpania zagra w pierwszym ćwierćfinale wielkiego turnieju od 2012 roku. Na co ich stać, cholera wie", "Morata z tym golem, Unai Simon z tą obroną w dogrywce. Przecież to nie jest mecz, to jest cholera całe życie" - pisali po meczu z Chorwacją Jakub Kręcidło i Paweł Wilkowicz, dziennikarze Sport.pl.

Paul Pogba strzela na 3:1 w meczu ze Szwajcarią na Euro 2020.Najpiękniejszy gol turnieju? Fantastyczna precyzja uderzenia Paula Pogby [WIDEO]

Euro 2020. Pary 1/8 finału:

• Walia - Dania 0:4
  • Włochy - Austria pd. 2:1
  • Holandia - Czechy 0:2
  • Belgia - Portugalia 1:0
  • Chorwacja - Hiszpania 3:5
  • Francja - Szwajcaria 3:3 (4:5 w rzutach karnych)
  • Anglia - Niemcy (29 czerwca o 18:00)
  • Szwecja - Ukraina (29 czerwca o 21:00)

BenzemaPiłkarska poezja! Bramka fenomenalna, ale to przyjęcie nieziemskie! [WIDEO]

Euro 2020. Ćwierćfinały. Drabinka turniejowa:

• Włochy - Belgia (2 lipca o 21:00, Monachium)
  • Hiszpania - Szwajcaria (2 lipca o 18:00, Sankt Petersburg)
  • Dania - Czechy (3 lipca o 18:00, Baku)
  • Szwecja/Ukraina - Anglia/Niemcy (3 lipca o 21:00, Rzym)

Euro 2020. Półfinały

• Belgia/Włochy - Szwajcaria/Hiszpania (6 lipca o 21:00, Londyn),
  • Szwecja/Ukraina/Anglia/Niemcy - Czechy/Dania (7 lipca o 21:00, Londyn)

Finał - 11 lipca 21:00, Londyn

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.