Ten gol wprawił mistrzów świata w stan szoku! [WIDEO]

Szwajcaria zaskakuje w Bukareszcie! W 1/8 finału Euro 2020 reprezentacja Francji przegrywa po 15 minutach 0:1. Gola strzelił Haris Seferović.

Reprezentacja Francji wygrała "grupę śmierci" i awansowała do fazy pucharowej Euro 2020 z pięcioma punktami na koncie. W fazie grupowej piłkarze Didiera Deschampsa wygrali z Niemcami 1:0 oraz dwukrotnie zremisowali z Węgrami 1:1 i Portugalczykami 2:2. W 1/8 finału turnieju mierzą się ze Szwajcarią, czyli drużyną z 3. miejsca w Grupie A. 

Zobacz wideo To jest geneza porażki Polski na Euro 2020

Reprezentacja Francji faworytem w starciu ze Szwajcarią! Mimo to - zaskoczenie w 1/8 Euro 2020

Fenomenalnie rozpoczęli Szwajcarzy, którzy wyszli na prowadzenie z mistrzami świata niespełna kwadrans po rozpoczęciu spotkania. Tuż przed polem karnym Seferović oddał strzał na bramkę, jednak ten został zablokowany przez Lengleta. Piłka odbiła się od nogi obrońcy, wpadła pod nogi Steven Zubera. Skrzydłowy reprezentacji Szwajcarii po kilku krokach dośrodkował ją w pole karne. 

Pod bramką Hugo Llorisa doszło do ponownego starcia Harisa Seferovicia z Clementem Lengletem. Francuz nie upilnował jednak Szwajcara, a ten wykończył podanie, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. 

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie 

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: