"Każdy, kto myśli, że to świetnie, powinien pomyśleć jeszcze raz". Czesi budzą respekt

Trener reprezentacji Danii czuje respekt przed ćwierćfinałowym spotkaniem z Czechami. Kasper Hjulmand przyznał, że wolałby zmierzyć się na tym etapie Euro 2020 z Holandią, niż z zawodnikami prowadzonymi przez Jaroslava Silhavego.

W niedzielę Czesi wygrali 2:0 z Holandią, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Europy. W następnym meczu zmierzą się właśnie z reprezentacji Danii. - Szczerze mówiąc, wczoraj nie byłem zaskoczony. Mam dużo szacunku dla czeskiej drużyny. Grają bardzo intensywnie, są bardzo dobrze zorganizowani i bardzo silni fizycznie. Mają też oczywiście Patrika Schicka, jednego z najlepszych napastników w Europie w tej chwili - mówił w poniedziałek Kasper Hjulmand.

Zobacz wideo Kto najbardziej rozczarował w reprezentacji Polski na Euro 2020?

Mecz Czechy - Dania. "Jeden zawodnik nie może być podstawą drużyny, każdy piłkarz ma znaczenie"

Podczas poniedziałkowej konferencji trener Duńczyków wprost stwierdził, że wolałby zmierzyć się z Holandią niż Czechami w dalszym etapie turnieju Euro 2020. - Każdy kto myśli, że to świetnie, powinien pomyśleć jeszcze raz. Chciałbym się spotkać z Holandią. Mają kilku piłkarzy, którzy indywidualnie są lepsi od Czechów. Ale myślę, że jako zespół lepsza jest reprezentacja Czech - stwierdził.

Na spotkaniu z mediami obecny był także obrońca Nicolai Boilesen, który również uważa, że mecz z Czechami będzie bardzo wyrównany, ponieważ obie reprezentacje "są do siebie podobne". - To, w jaki sposób podchodzą do meczów, jak wyglądają razem jako zespół i jak są zorganizowani - to wszystko jest bardzo podobne do naszej drużyny. Jeden zawodnik nie może być podstawą drużyny, każdy piłkarz ma znaczenie. A piłka nożna to przede wszystkim sport zespołowy - powiedział.

Zbigniew BoniekBoniek skomentował sukces Czechów. Wpis wywołał kontrowersje

Hjulmand liczy, że następny mecz będzie dla nich wyjątkowy. - Po raz pierwszy zmierzymy się z zespołem, który dorównuje nam w intensywności. Wygraliśmy wiele spotkań dzięki naszemu pressingowi - mówił trener Danii. Dziennikarze zapytali też o powrót Simona Kjaera, który w meczu z Walią doznał urazu. - Fizjoterapeuci pracują nad Simonem i wszyscy myślimy, że będzie gotowy. Nie ma powodu by zakładać, że nie będę miał do dyspozycji wszystkich zawodników - mówił na konferencji.

Ćwierćfinałowy mecz Czechy - Dania odbędzie się w sobotę 3 lipca o godzinie 18:00. Relacja tekstowa dostępna będzie na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl LIVE.

Mecz eliminacji Mistrzostw Europy Austria - Polska w WiedniuDo kogo my się właściwie mamy porównywać? Austria i Dania daje lekcję Polsce [EURO SEKCJA]

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie 

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie. 

Więcej o: