Deschamps wskazał najlepszy zespół Euro 2020. "Zrobił na mnie największe wrażenie"

Didier Deschamps wskazał drużynę, która gra według niego najlepszą piłkę na turnieju finałowym mistrzostw Europy. - Włochy to zespół, który do tej pory zrobił na mnie największe wrażenie - powiedział trener Francji.

W poniedziałek odbędą się dwa kolejne mecze 1/8 finału Euro 2020. Najpierw o godz. 18:00 Hiszpania zmierzy się z Chorwacją, następnie o godz. 21:00 Szwajcarią zagra z Francją, której selekcjoner Didier Deschamps wskazał zespół, który wywarł na nim największe wrażenie po rozegraniu dotychczasowych spotkań.

Niemcy grzmią przed hitem 1/8 finału. Niemcy grzmią przed hitem 1/8 finału. "Skandal". Anglicy odpowiadają

Deschamps pod wrażeniem występów Włochów na Euro 2020

52-letni trener docenił postawę reprezentacji Włoch, która w sobotę po dogrywce pokonała Austrię 2:1 w 1/8 finału mistrzostw Europy po golach rezerwowych - Federico Chiesy i Matteo Pessiny. - Włochy to zespół, który do tej pory zrobił na mnie największe wrażenie - stwierdził Deschamps, cytowany przez portal football-italia.net.

Zespół prowadzony przez Roberto Manciniego mają niesamowitą passę 31 meczów z rzędu bez porażki i nie straciła bramki przez 1169 minut, co jest najlepszym wynikiem w historii włoskiej i światowej piłki. Dopiero trafienie Sasy Kalajdzicia dla Austrii przerwało ich fantastyczną serię. Jakby tego było mało, Włochy wygrały ostatnie 12 spotkań, tracąc tylko jednego gola i zdobywając ich aż 33.

Ostatni raz włoski bramkarz został pokonany 14 października 2020 roku. W Lidze Narodów Włosi zremisowali wówczas z Holandią 1:1. Bramkę dla Holendrów zdobył Donny van de Beek. Poprzedni rekord wynosił 1142 minuty i został ustanowiony w latach 1972-1974, kiedy między słupkami stał legendarny Dino Zoff.

W ćwierćfinale Włochy zagrają z Belgią, która pokonała Portugalię 1:0. Natomiast Francja przystąpi do meczu ze Szwajcarią jako zdecydowany faworyt. W przypadku wygranej trafi na zwycięzcę spotkania Hiszpania - Chorwacja.

Deschamps skomentował również grę swojego zespołu, który wyszedł z grupy śmierci po wygranej 1:0 z Niemcami i dwóch remisach - z Węgrami 1:1 i Portugalią 2:2. - Nie było nam łatwo, ponieważ każde spotkanie było skomplikowane. Udało nam się dokonać tego, czego chcieliśmy w fazie grupowej. Ale w fazie pucharowej mamy jedyną szansę, aby coś osiągnąć - dodał trener Francji.

Adrian Benedyczak przechodzi do ParmyOficjalnie! 20-letni Polak będzie grać z Buffonem! Czteroletni kontrakt

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.