Wielkie problemy Belgów! Pierwsze doniesienia nt. kontuzji De Bruyne i Hazarda

Reprezentacja Belgii zagra z Włochami w 1/4 finału Euro 2020. Zespół z Beneluksu ma poważny problem, gdyż w ostatnim meczu z Portugalią z urazami zeszli Kevin De Bruyne i Eden Hazard. Jakie są pierwsze doniesienia dotyczące ich kontuzji?

Reprezentacja Belgii wygrała 1:0 z Portugalią po trafieniu Thorgana Hazarda w 1/8 finału Euro 2020. Zwycięstwo zostało okupione urazami  Kevina De Bruyne i Edena Hazarda, którzy musieli opuścić murawę jeszcze w czasie meczu. W ćwierćfinale Belgowie zagrają z Włochami w kolejnym hitowym starciu. Co z dwójką kluczowych zawodników kadry Roberto Martineza

Belgia z dwoma urazami kluczowych piłkarzy. Czy będą gotowi na mecz z Włochami?

Kevin De Bruyne musiał zejść z murawy w 48. minucie po brutalnym ataku Palhinhy. Belg doznał uraz kostki, a z boiska schodził, lekko utykając. Portugalczyk otrzymał żółta kartkę za to zagranie. Jak donoszą zagraniczne media, występ zawodnika Manchesteru City w meczu z reprezentacją Włoch jest wątpliwy.  Eden Hazard był jedną z wyróżniających się postaci w meczu 1/8 finału Euro 2020. Zawodnik był nie do zatrzymania przez rywali, ale meczu nie dokończył, gdyż w 87. minucie opuścił boisko z grymasem na twarzy, trzymając się za mięsień dwugłowy uda.

Na temat urazów obu piłkarzy wypowiedział się Robert Martinez. – Będziemy potrzebować prawdopodobnie 48 godzin, aby dowiedzieć się, jak poważne są te urazy. Atak na kostkę Kevin De Bruyne był naprawdę brutalny, ale zobaczymy, w tym momencie nie otrzymaliśmy żadnej diagnozy medycznej z działu medycznego. Eden Hazard doznał zaś typowego urazu mięśniowego – zdradził selekcjoner.

Kolejny mecz Belgowie rozegrają z Włochami w piątek 2 lipca o godzinie 21:00. Spotkanie odbędzie się na Allianz Arena w Monachium