Oficjalnie! 20-letni Polak będzie grać z Buffonem! Czteroletni kontrakt

Adrian Benedyczak został zawodnikiem Parmy Calcio 2013, gdzie zagra m.in. z Gianluigim Buffonem. Włoski klub zapłacił za piłkarza około dwa miliony euro.

W tle mistrzostw Europy trwają przygotowania do nowego sezonu, których nieodłączną częścią są transfery. Z polskiej ekstraklasy odszedł kolejny utalentowany zawodnik. 20-letni Adrian Benedyczak został kupiony z Pogoni Szczecin do drugoligowej Parmy

Zobacz wideo Duńczycy też zmienili trenera przed Euro 2020. Tak to się właśnie robi

Adrian Benedyczak przechodzi do Parmy. W klubie zagra z legendą włoskiej piłki

Piłkarz zaczynał karierę we Chrobrym Głogów, skąd w 2017 roku przeszedł do Pogoń Szczecin. W minionym sezonie Benedyczak był jedną z ważniejszych postaci zespołu, który zajął trzecie miejsce w lidze. Środkowy napastnik rozegrał 25 spotkań, w których strzelił trzy gole. Niezłymi występami wzbudził zainteresowanie drugoligowej Parmy.

Benedyczak podpisze z klubem czteroletni kontrakt. Do finalizacji transferu potrzebne są jedynie testy medyczne. Według mediów klub zapłacił za piłkarza dwa miliony euro. Odejście piłkarza zostało skomentowane przez kilku dziennikarzy. "To akurat transfer z gatunku, który mnie załamuje: chłopak jakoś okrzepł w lidze, strzelił na razie trzy gole, pierwsza runda zdradzająca niezły potencjał, wydaje się, że jest szansa na mocny przełom w kolejnym sezonie, a tu już go nie ma, bo klub z Serie B dał dwa miliony - napisał Michał Trela z newonce.sport.

W minionych rozgrywkach Parma zajęła 20. miejsce w lidze i spadł do Serie B, ale w planach ma szybki powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. Benedyczak będzie miał szansę grać z kilka znanymi zawodnikami. W bieżącym oknie transferowym po latach 20 latach nieobecności do klubu wrócił Gianluigi Buffon. Zawodnik jest wychowankiem Parmy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA