Czeski koszmar reprezentacji Holandii. Prawdziwe fatum!

Reprezentacja Holandii przegrała 0:2 z Czechami w 1/8 finału Euro 2020. Czerwoną kartkę w trakcie spotkania obejrzał obrońca Matthijs de Ligt. Była to czwarta obejrzana przez Holendrów czerwona kartka w historii mistrzostw Europy. Za każdym razem miało to miejsce w spotkaniach z Czechami lub Czechosłowacją.

Znamy już pierwszą parę ćwierćfinałową Euro 2020. Reprezentacja Czech pokonała Holandię 2:0 w rozgrywanym w Budapeszcie spotkaniu 1/8 finału i na kolejnym etapie zmierzy się z Danią w Baku. Spotkanie Holendrów z Czechami było bardzo wyrównane, ale tylko do momentu, kiedy Matthijs de Ligt został ukarany czerwoną kartką. Od tego momentu drużyna prowadzona przez Franka de Boera całkowicie się posypała i straciła dwie bramki. 

Zobacz wideo Duńczycy też zmienili trenera przed Euro 2020. Tak to się właśnie robi

Prawdziwe fatum reprezentacji Holandii. Czwarta czerwona kartka w meczu z Czechami na Euro

Reprezentacja Czech jest prawdziwą zmorą dla Holendrów, jeżeli chodzi o finały mistrzostw Europy. Przed spotkaniem 1/8 finału pomiędzy tymi drużynami wspominano przede wszystkim pamiętny mecz fazy grupowej Euro 2004. Wtedy to Czesi pokonali Holandię 3:2 pomimo tego, że przegrywali już 0:2.

Mamy sensacyjnego ćwierćfinalistę Euro 2020! Rozpędzona Holandia zawiodła w Budapeszcie!Mamy sensacyjnego ćwierćfinalistę Euro 2020! Rozpędzona Holandia zawiodła w Budapeszcie!

Po niedzielnym spotkaniu w Budapeszcie zwrócono uwagę na pewną niezwykłą prawidłowość dotyczącą reprezentacji Holandii. Holendrzy czterokrotnie otrzymywali czerwone kartki w historii mistrzostw Europy i co ciekawe za każdym razem miało to miejsce w spotkaniach z Czechami lub Czechosłowacją. Najpierw w półfinałowym spotkaniu Euro 1976 czerwone kartki otrzymali Johan Neeskens i Wim van Hanegem. W pamiętnym spotkaniu w 2004 roku ukarany w ten sposób został natomiast John Heitinga. W niedzielę serię przedłużył natomiast Matthijs de Ligt

Znamy pierwszą parę ćwierćfinałową Euro 2020Znamy pierwszą parę ćwierćfinałową! Tak wygląda drabinka Euro 2020 po awansie Czech

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: