Giorgio Chiellini stanął przed kamerą i zaliczył gafę Euro 2020 [WIDEO]

- Na pewno będziemy próbować walczyć z nazizmem w inny sposób. Będziemy w nadchodzących miesiącach podejmować różne działania z federacją - powiedział Giorgio Chiellini przed meczem z Austrią.

Na Euro 2020 reprezentacja Anglii kontynuuje swój zwyczaj, klękając na chwilę przed pierwszym gwizdkiem sędziego w celu wyrażenia swojego sprzeciwu wobec systemowemu rasizmowi w Wielkiej Brytanii. Podczas turnieju do Anglików dołączyły także niektóre reprezentacje, m.in. Szkoci, ich grupowi rywale.

Zobacz wideo Kto najbardziej rozczarował w reprezentacji Polski na Euro 2020?

Chiellini pomylił rasizm z nazizmem

O gest klękania został zapytany przed meczem 1/8 finału z Austrią Giorgio Chiellini, kapitan reprezentacji Włoch. - Nie było takiej prośby. Gdyby nadeszła ze strony rywali, uklękniemy w poczuciu solidarności i wrażliwości wobec drugiej drużyny - podkreślił Chiellini w rozmowie z Rai Sports.

Włosi pokazali brzydszą twarz. Włosi pokazali brzydszą twarz. "Austria była kilka centymetrów od awansu"

Nie obeszło się jednak bez dużej gafy ze strony Chielliniego. - Na pewno będziemy próbować walczyć z nazizmem w inny sposób. Będziemy w nadchodzących miesiącach podejmować różne działania z federacją - dodał włoski kapitan, który najwyraźniej pomylił rasizm z nazizmem.

Włosi ostatecznie wygrali z Austrią po dogrywce 2:1. Długo nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Austriaków, którzy mogli sprawić wielką sensację i pokonać zespół Manciniego. Bohaterami spotkania zostali rezerwowi - Federico Chiesa i Matteo Pessina, których bramki dały Italii awans do ćwierćfinału.

Britain Italy Austria Euro 2020 SoccerPasjonująca dogrywka i trzy gole na Wembley! Włosi wyszli z opresji po zaskakującym meczu w 1/8 finału Euro 2020

Rywalem Włoch w 1/8 finału będzie zwycięzca pary Belgia - Portugalia, co zapowiada się jako hit tej fazy turnieju. Mecz odbędzie się w piątek 2 lipca o godzinie 21:00.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie 

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: