Reprezentacja Włoch pobiła rekord świata! Jest nie do przejścia. Fenomen

Włosi mogą poszczycić się żelazną defensywą. Reprezentacja Włoch nie straciła bramki przez 1169 minut! To najlepszy wynik w historii włoskiej i światowej piłki.

Reprezentacja Włoch wyrasta na jednego z głównych faworytów do zwycięstwa na Euro 2020. Włosi w znakomitym stylu wygrali swoją grupę notując komplet zwycięstw. Najpierw rozprawili się z Turcją 3:0, potem takim samym wynikiem zakończył się ich mecz ze Szwajcarią, aż w ostatnim meczu zmiennicy pokonali Walię 1:0.

Żelazna defensywa Włochów. Pobili rekord

W 1/8 finału Włosi trafili na Austriaków. W drugiej połowie rywale napędzili im strachu, bo do siatki trafił Marko Arnautović. Włosi mieli jednak wiele szczęścia – gol nie został uznany w wyniku spalonego. Dzięki temu podopieczni Roberto Manciniego nadal zachowali zero z tyłu. Po 90 minutach było 0:0, a to oznaczało, że Włosi ostatnią bramkę stracili 1145 minut temu. To rekord w historii reprezentacji Włoch i świata. Ostatni raz włoski bramkarz został pokonany 14 października 2020 roku. W Lidze Narodów Włosi zremisowali wówczas z Holandią 1:1. Bramkę dla Holendrów zdobył Donny van de Beek. Poprzedni rekord wynosił 1142 minuty i został ustanowiony w latach 1972-1974.

"1-2-3-4. Drugi raz rzędu. Powiedzcie to sobie głośno". Rewelacja Euro 2020 w euforii

Na Euro 2020 Włosi są bezbłędni w defensywie, mimo że w meczu ze Szwajcarią stracili Giorgio Chielliniego. Na razie dobrze zastępuje go Francesco Acerbi. On do spółki z Leonardo Bonuccim, Giovannim di Lorenzo, Leonardo Spinazzolą, Gianluigim Donnarummą i resztą drużyny tworzą mur niemal nie do przejścia i jeszcze poprawiają wynik, który był już rekordowy po 90 minutach meczu z Austrią.

Ostatecznie po dogrywce w meczu Włochy - Austria licznik zatrzymał się na 1169 minutach, bo w 114. minucie meczu Donnarummę pokonał Sasa Kalajdzić. Włosi ostatecznie wygrali z Austriakami 2:1 po bramkach Federico Chiesy w 95. i Matteo Pessiny w 105. minucie i awansowali do ćwierćfinału. W nim zmierzą się z Belgią lub Portugalią w Monachium.