Anglik opowiedział, jak przechytrzył rywali. Czech chciał być sprytny i nie wyszło

Reprezentacja Anglii pokonała 1:0 Czechy w ostatniej kolejce fazy grupowej Euro 2020. Jedyną bramkę w meczu strzelił Raheem Sterling po asyście Jacka Grealisha. Zawodnik Aston Villi ujawnił, jak udało mu się przechytrzyć czeskich obrońców. Przyznał, że jeden z nich podpowiadał kolegom...w języku angielskim.

Reprezentacja Anglii wygrała w ostatnim grupowym spotkaniu z Czechami 1:0 i zajęła pierwsze miejsce w grupie D Euro 2020. Tym samym Anglicy wywiązali się ze swojego zadania i pewnie awansowali do 1/8 finału. Tam czeka ich bardzo trudne starcie na Wembley z reprezentacją Niemiec. 

Zobacz wideo Rozliczenie Euro. "Trenera wybrałem dobrego"

Bramkę na wagę zwycięstwa w spotkaniu z Czechami zdobył Raheem Sterling. Asystował mu Jack Grealish, który przechytrzył obronę rywali i popisał się dokładnym dośrodkowaniem. Pomocnik Aston Villi opowiedział o tamtej sytuacji na oficjalnym kanale reprezentacji Anglii na YouTube. 25-latek przyznał, że pomógł mu w tym czeski obrońca rywali Vladimir Coufal, który podpowiadał kolegom...po angielsku.

- Po prostu powiedział „prawa noga, prawa noga", więc po prostu zszedłem na lewą i dośrodkowałem. Gdy otrzymałem piłkę z powrotem od Harry'ego Kane'a, zmierzyłem się z kimś, a następnie Coufal był z tyłu - opowiedział Grealish. - Kilka razy grałem przeciwko Coufalowi w tym sezonie i rzeczywiście spisywał się dobrze przeciwko mnie. Teraz kiedy po raz pierwszy otrzymałem piłkę, on powiedział „prawa noga!" do kolegi. Oczywiście myślał, że zejdę na moją prawą nogę albo spróbuję strzelić - co prawdopodobnie bym zrobił, ale jak to powiedział, to po prostu pomyślałem "Nie, idę wzdłuż linii, po mojej lewej i po prostu poślę to na długi słupek. Miejmy nadzieję, że ktoś tam jest" - dodał. 

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.