Jerzy Dudek przeciwny zwolnieniu Paulo Sousy. "Jesteśmy skazani na zmiany"

- Dlaczego my mamy tkwić w archaicznych okopach, myśleć wyłącznie o tym, jak nie stracić bramki? Jesteśmy skazani na zmiany. Sousa je robi. Niech skończy, bo jeśli wyrzucimy go teraz, nie zdołamy się nawet dowiedzieć, jakim jest fachowcem - w rozmowie z portalem Interia.pl powiedział był reprezentant Polski, Jerzy Dudek.

Reprezentacja Polski już na fazie grupowej zakończyła udział w Euro 2020. Zespół Paulo Sousy przegrał ze Słowacją (1:2) i Szwecją (2:3) oraz zremisował z Hiszpanią (1:1), zdobył jeden punkt i zajął ostatnie miejsce w grupie. Dla reprezentacji Polski statystycznie był to jeden z najgorszych występów w historii wielkich turniejów.

Zobacz wideo Kto winnym niepowodzenia na Euro 2020?

Sousa nie poprawił statystyki w roli selekcjonera naszej kadry. Do tej pory Portugalczyk poprowadził zespół w ośmiu meczach, z których wygrał tylko jeden, z Andorą (3:0) w eliminacjach mistrzostw świata. Reprezentacja Polski pod wodzą Sousy zdobyła 14 bramek, jednak straciła tyle samo, niemal w każdym spotkaniu popełniając fatalne błędy w defensywie.

Po mistrzostwach Europy w kraju rozpoczęła się dyskusja na temat przyszłości Sousy. Chociaż już wcześniej prezes PZPN, Zbigniew Boniek, zapewnił, że Portugalczyka nie zwolni, to po turnieju jego dymisji żądała część dziennikarzy i ekspertów. Selekcjonera polskiej kadry broni jednak były bramkarz Liverpoolu i kadry narodowej, Jerzy Dudek.

Dudek: Dlaczego my mamy tkwić w archaicznych okopach?

- Nie wiem, kto miałby go zastąpić, w Polsce takiego trenera nie widzę. Jeśli przyjdzie nowy selekcjoner z zagranicy, to znów straci masę czasu na rozpoznanie polskich piłkarzy i nauczenie ich swoich koncepcji. I zaraz się okaże, że przegramy eliminacje mundialu w Katarze tracąc kontakt ze światową czołówką - powiedział Dudek w rozmowie z portalem Interia.pl.

Franciszek SmudaSmuda poucza Paulo Sousę. "Nie rozumiem, dlaczego tego nie zauważył"

Dodał: Dlaczego my mamy tkwić w archaicznych okopach, myśleć wyłącznie o tym, jak nie stracić bramki? Jesteśmy skazani na zmiany. Sousa je robi. Niech skończy, bo jeśli wyrzucimy go teraz, nie zdołamy się nawet dowiedzieć, jakim jest fachowcem. Nie możemy zwalniać trenera kadry co trzy miesiące, bo to droga donikąd. Żonglowanie głowami szkoleniowców niczego naszej piłce nie da poza chaosem.

- Ja nie mówię, że Sousa jest dobrym trenerem, bo z jego koncepcji niewiele dotąd dobrego wyniknęło. Ja mówię, że nie wiem, jaki jest, bo nie dokończył roboty. Jeśli go teraz wyrzucimy, niczego nie poprawimy - zakończył Dudek.

Paulo SousaPaulo Sousa wypunktowany. Jeden piłkarz zawalił 5 z 6 goli. Nie ze swojej winy

Kolejne mecze reprezentacja Polski zagra już na początku września, kiedy zmierzy się kolejno z Albanią, San Marino i Anglią w eliminacjach MŚ w 2022 roku.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: