Niemieckie media prowokują Anglików. "Wracamy do domu"

Gazeta "Bild" w piątkowym wydaniu zapowiada spotkanie reprezentacji Niemiec z Anglią w 1/8 finału Euro 2020. - "Drodzy Anglicy, Niemcy wracają do domu. Na pewno wrócimy na półfinały oraz finał na nasze Wembley" - czytamy w gazecie.

Reprezentacja Niemiec zakończyła zmagania w grupie F na drugim miejscu z czteroma punktami, ustępując tylko Francuzom. Anglia z kolei z siedmioma punktami wygrała grupę D, ale uczyniła to niewielkim kosztem – zdobyła tylko dwie bramki, natomiast nie straciła żadnej. Po raz ostatni na wielkiej imprezie obie reprezentacje mierzyły się na mundialu w 2010 roku. Wtedy 4:1 wygrali Niemcy, a dwie bramki zdobył m.in. Thomas Mueller.

Zobacz wideo Kto najbardziej rozczarował w reprezentacji Polski na Euro 2020?

"Bild" podkręca zainteresowanie przed meczem Niemcy – Anglia. "Nasz dom, nasze Wembley"

Spotkanie reprezentacji Niemiec z Anglią jest jednym z największych hitów 1/8 finału Euro 2020. Gazeta "Bild" poświęciła piątkowe wydanie właśnie temu meczowi i zbudowała całą otoczkę wokół niego. Na każdej stronie znajduje się zdanie "Germany is coming home". – "Nie możemy się doczekać Wembley, żaden stadion poza Niemcami tak bardzo nie przyspiesza bicia naszych serc. Drodzy Anglicy, Niemcy wracają do domu. Z pewnością wrócimy na półfinały i finał, na nasze Wembley" – czytamy.

Dziennikarze porozmawiali także z Franzem Beckenbauerem na temat meczu finałowego na mistrzostwach świata w 1966 roku, wygranego 4:2 przez Anglików. Trzecią bramkę dla Lwów Albionu zdobył Geoff Hurst, natomiast nie powinna być ona uznana, bo futbolówka w pełni nie przekroczyła linii bramkowej. – Nadal się tego trzymam. Piłka uderzyła w linię bramkową za Hansem Tilkowskim i nie była całkowicie za linią – powiedział były reprezentant Niemiec.

Mecz Anglia – Niemcy odbędzie się we wtorek 29 czerwca o godzinie 18:00 na stadionie Wembley w Londynie. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna do obejrzenia na TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Relacja tekstowa na żywo na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: