UEFA reaguje po skandalicznych incydentach na meczu Niemcy - Węgry

UEFA wszczęła dochodzenie po tym, jak węgierscy kibice pokazali homofobiczny transparent podczas meczu ich zespołu z Niemcami (2:2) na zakończenie rywalizacji w grupie F mistrzostwo Europy.

- "LMBT? Nie, dziękuję" było napisane na plakacie, który węgierscy kibice wywiesili podczas środowego pojedynku. LMBT oznacza społeczność LGBT na Węgrzech. Fani węgierscy krzyczeli też podczas meczu kilka razy "Niemcy, Niemcy, homoseksualiści".

Zobacz wideo Kto najbardziej rozczarował w reprezentacji Polski na Euro 2020?

Mecz Polska - SzwecjaJest na ustach wszystkich Szwedów po meczu z Polską. "Może jest jakimś medium?"

UEFA wszczęła dochodzenie

W Monachium doszło również do zamieszek. Fan węgierskiej drużyny jest w areszcie po tym, jak wykonał nazistowski salut za bramką niemieckiego golkipera Manuela Neuera. W dodatku podczas węgierskiego hymnu, na murawę wbiegł mężczyzna w koszulce Niemiec i trzymał w rękach tęczową flagę. Przebiegł z nią obok węgierskich piłkarzy.

UEFA wszczęła dochodzenie za homofobiczny transparent. Ze względu na możliwe "dyskryminujące incydenty" UEFA już w ostatnią niedzielę rozpoczęła śledztwo w sprawie pierwszych meczów Węgier z Portugalią 15 czerwca (3:0) i z Francją 19 czerwca (1:1). Według UEFA kibice drużyny spowodowali "potencjalnie dyskryminujące incydenty" podczas meczów w Budapeszcie z Portugalią i Francją.

Wszystkie te działania mają związek z przyjętą w zeszłym tygodniu węgierską ustawą, która nie spodobała się liberalnym i lewicowym politykom krajów Zachodu. Ustawa zakłada m.in., że szkolne zajęcia, podejmujące kwestie seksualności, nie mogą propagować zmiany płci ani homoseksualizmu.

W sobotę rozpocznie się faza pucharowa mistrzostw Europy. O godz. 18 Walia zmierzy się z Danią, a o godz. 21 Włochy z Austrią. W niedzielę mecze: Holandia - Czechy (godz. 18), Belgia - Portugalia (godz. 21), w poniedziałek: Chorwacja - Hiszpania (godz. 18), Francja - Szwajcaria (godz. 21), a we wtorek: Anglia - Niemcy (godz. 18) i Szwecja - Ukraina (godz. 21).

Polacy zdominowali Polacy zdominowali "11" rozczarowań fazy grupowej Euro

Wyraź piłkarskie emocje na ogromnym ekranie w Warszawie

Euro dla Polski się już skończyło, ale nie dla polskich kibiców. Wejdź na muralnazywo.pl, napisz, komu kibicujesz, oceniaj mecze i typuj faworytów aż do samego finału, a my spośród przesłanych haseł każdego dnia wybierzemy najlepsze i umieścimy je na największym ekranie LED w Warszawie przy placu Unii Lubelskiej oraz na stronie muralnazywo.pl. Uwaga! Ekran aktualizujemy codziennie i nie możemy się doczekać tego, co wymyślicie.

Więcej o: