Włosi węszą spisek przed meczem z Austrią. "Sędzia zagwiżdże ze stronniczością"

Angielski sędzia Anthony Taylor został wybrany na sędziego meczu Włochy - Austria, który odbędzie się w sobotę na stadionie Wembley w Londynie. Dziennikarze włoskiej gazety portowej dopatrują się w tej decyzji "drugiego dna". Według nich sędzia może być stronniczy, ponieważ Włosi zaproponowali przeniesienie finału mistrzostw do Rzymu.

Jedna z największych włoskich gazet sportowych - "Corriere dello Sport" opublikowała krótki materiał o reakcji dziennikarzy na decyzję dotyczącą głównego sędziego meczu Włochy - Austria. W artkule zawarto sugestię, że mecz może nie być sprawiedliwie oceniany.

Zobacz wideo Boniek podsumował występ kadry na Euro 2020. "Główny wniosek? Prezes jest bezbłędny"

Euro 2020. Włoski dziennik pewny, że angielski sędzia "zagwiżdże ze stronniczością" w meczu Włochy - Austria

"Jako redaktorzy zajmujący się sportem mamy obowiązek wierzyć, że nawet w piłkarskim biznesie panują najwyższe wartości, a zemsta czy szydercze żarty nie są częścią praktyk, które rządzą piłką nożną. Jednak, gdy wczoraj rano przeczytaliśmy, że Anglik Anthony Taylor został wyznaczony na mecz z Austrią, dreszcz przebiegł po plecach kilku z nas. Zwykły zbieg okoliczności? Czysta przypadkowość? Nie jest łatwo przekonać do tego osoby, które pamiętają sędziego Byrona Moreno (który podjął wiele kontrowersyjnych decyzji w przegranym przez Włochy 2:1 meczu z Koreą Południową podczas MŚ 2002 - red.) i inne skandale sędziowskie, że świat się rzeczywiście zmienił, a my musimy myśleć pozytywnie" - czytamy w "Corriere dello Sport".

Italy Turkey Euro 2020 SoccerFinał Euro na Wembley zagrożony?! "Tak, to prawda. Postaram się"

Ivan Zazzaroni napisał nawet, że jest pewny, że 42-letni sędzia "zagwiżdże jutro wieczorem z zauważalną stronniczością" i na niekorzyść reprezentacji Włoch. Dziennikarza nie przekonuje nawet ostatnia rozmowa z Carlo Ancelottim, który nazwał Taylora jednym z najlepszych sędziów Premier League.

Ponadto według włoskiej gazety, decyzja o wyborze tego sędziego jest "zemstą" UEFA za propozycję, jaką złożył premier Włoch - kilka dni temu apelował on przeniesienie finału Euro 2020 z Londynu do Rzymu. "W reakcji Boris Johnson, który nie zważa na prognozy dotyczące rozprzestrzeniającego się w kraju wariantu Delta, zgodził się zwiększyć liczbę kibiców na Wembley z 45 000 na 61 500 osób. Nic to wam nie mówi?" - napisano.

Anthony Tylor sędziował już dwa trudne mecze na Euro 2020 

Na artykuł "CdS" zareagował już także brytyjski dziennik. "Włoska gazeta wygłosiła gniewną tyradę na temat decyzji o powołaniu angielskiego sędziego na starcie Włoch z Austrią. Twierdzą, że Taylor będzie chciał, by Italia przegrała to spotkanie w rzekomej zemście na premierze Mario Draghim za próbę przeniesienia finału Euro do Rzymu" - pisze "Daily Mail".

Gazeta przypomina również, że Anthony Taylor został pochwalony przez środowisko piłkarskie za sposób, w jakim poradził sobie w meczu Danii z Finlandią, gdy doszło do zatrzymania akcji serca u Christiana Eriksena. W nagrodę za wzorową reakcję, urodzony w Manchesterze sędzia został też zgłoszony do meczu Portugalia - Niemcy.

BBC dostało ponad 6 tys. skarg. BBC dostało ponad 6 tys. skarg. "Każdy odpowiedzialny powinien wylecieć z pracy"