Adam Małysz podsumował Euro 2020 w wykonaniu reprezentacji Polski

Adam Małysz niczym ekspert piłkarski wypowiedział się o meczach Polaków na Euro 2020. - Jestem przekonany, że w przyszłości to może zadziałać jeśli Sousa nas poprowadzi, zacznie wprowadzać pewne zmiany i układać drużynę - powiedział mistrz świata w skokach narciarskich.

Reprezentacja Polski po raz kolejny zawiodła na wielkim turnieju. Polacy po porażce ze Słowacją 1:2, remisie z Hiszpanią 1:1 i porażce ze Szwecją 2:3 odpadli z Euro 2020 po fazie grupowej. Kibice są rozgoryczeni i szukają przyczyn takiego stanu rzeczy. Trwa zażarta dyskusja na temat wyborów i decyzji Paulo Sousy, krytyka dosięgnęła też rzecz jasna piłkarzy. Swoje zdanie na temat występów Polski na mistrzostwach Europy wyraził również Adam Małysz

Zobacz wideo Czym zdenerwował trener Szwedów Jakuba Kwiatkowskiego? Kulisy otrzymania żółtej kartki

- Mecze reprezentacji Polski oglądam jako patriota. Ogólnie to gra w meczach z Hiszpanami i Szwedami była niezła. Jak popatrzymy na atak i pomoc, to nie wygląda to źle. W trzecim meczu mieliśmy dwie bramki "Lewego", prawie trzecia by była, gdyby nie trafił dwa razy w poprzeczkę. To jednak było coś - oznajmił Adam Małysz w rozmowie z dziennikarzami portalu Onet Sport.

Reprezentacja Polski odpada z Euro 2020. Adam Małysz wskazuje, co jego zdaniem zawiodło. "Tu jest dużo do zrobienia"

W meczu o być albo nie być na Euro 2020 polska kadra straciła bramkę już w drugiej minucie meczu. Błędy w obronie reprezentacji Polski wykorzystał Emil Forsberg. Zdaniem Adama Małysza natomiast defensywa to jeden z elementów, nad którym będzie musiał popracować sztab szkoleniowy przed kolejnymi meczami. 

- Widać, że dalej mamy duże braki jeśli chodzi o defensywę. Szwedzi co jakiś czas nas atakowali, przechodzili przez obronę i strzelali jednak te bramki. Tu jest dużo do zrobienia. Wydaje mi się, że w tych dwóch meczach dobrze się oglądało Polaków i ich zaangażowanie. Ta gra naprawdę nie wyglądała źle. Walczyli od początku do końca - analizował Małysz.

Wielkie hity już w 1/8 finału Euro 2020! Kiedy obejrzeć mecze fazy pucharowej?Wielkie hity już w 1/8 finału Euro 2020! Kiedy obejrzeć mecze fazy pucharowej?

Wydaje się, że były skoczek narciarski nadzieję na lepsze wyniki reprezentacji Polski pokłada w nowym selekcjonerze, Paulo Sousie. - Jestem przekonany, że w przyszłości to może zadziałać jeśli Sousa nas poprowadzi, zacznie wprowadzać pewne zmiany i układać drużynę, bo mamy naprawdę sporo zawodników, którzy mogą grać bardzo dobrze. Mamy w zespole gwiazdy, które grają za granicą, ale po prostu muszą się jeszcze zgrać w tym zespole - podsumował były skoczek.

Mural na żywo Sport.pl: napisz, co czujesz po występie Polaków

 Szok? Niedowierzanie? Jednak duma? Napisz, co czujesz po Euro i znajdź się na Muralu na żywo, który Sport.pl przygotował specjalnie na Euro. Spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >> 

Jakub Kwiatkowski ośmieszony przez trenera SzwedówTrener Szwedów kontra Polacy! Ujawniono nowe nagranie z meczu [WIDEO]

Więcej o: