Rzecznik reprezentacji ucina spekulacje. "Rozmawiałem z Lewandowskim"

- Uważam, że drużyna jest za tym, aby selekcjoner Sousa kontynuował pracę z naszą reprezentacją - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji Polski.

- Nie ma tematu zwolnienia Paulo Sousy - powiedział prezes Zbigniew Boniek na specjalnej, czwartkowej konferencji prasowej. Uciął tym samym spekulacje, czy nie należy rozstać się z Portugalczykiem po nieudanych mistrzostwach Europy, w których Polacy zdobyli zaledwie punkt i nie awansowali do fazy pucharowej.

Zobacz wideo Boniek podsumował występ kadry na Euro 2020. "Główny wniosek? Prezes jest bezbłędny"

Robert Lewandowski liderem klasyfikacji strzelców"Lewandowski to gigant, który urodził się w nieodpowiednim kraju"

Jakub Kwiatkowski, rzecznik reprezentacji Polski powiedział, że piłkarze również nie są zwolnieniem Paulo Sousy.

- Uważam, że drużyna jest za tym, aby selekcjoner Sousa kontynuował pracę z naszą reprezentacją. Rozmawiałem nawet po meczu ze Szwecją o tym z Robertem Lewandowskim. Deklaracja jest jasna, to najmniej sensowny moment na wymianę selekcjonera. 30 sierpnia rozpocznie się zgrupowanie, 2 września pierwszy mecz eliminacji MŚ, więc nie ma czasu na dokonywanie zmian. Piłkarze wiedzą, że coś drgnęło na plus, poprawiła się gra w ofensywie, wysokim pressingiem. Trzeba jeszcze popracować nad defensywą, bo to nasza główna bolączka. Reasumując zmiana szkoleniowca nie miałaby sensu - powiedział Kwiatkowski.

Czemu nie udało się awansować do fazy pucharowej? - Trzeba cofnąć się dużo wcześniej, jeszcze przed turniejem, bo problemów mieliśmy bardzo dużo. Krystian Bielin, Jacek Góralski, Arek Reca, Arek Milik, Krzysztof Piątek doznali urazów. Wszyscy mogliby grać w wyjściowej jedenastce. Nieszczęść mieliśmy zresztą dużo więcej. Jakub Bednarek grał z urazem, Kuba Moder wypadł w trakcie meczu z Hiszpanią - opowiada Kwiatkowski.

Czy ktoś może zrezygnować z występów w reprezentacji Polski?

- Nie wydaje mi się, żeby coś takiego miało miejsce. Żaden z zawodników czegoś takiego nie powiedział. Myślę, że za blisko jest do wznowienia meczów eliminacji mistrzostw świata, za dużo jest niedosytu wśród piłkarzy. Nikt przecież nie chciałby zakończyć kariery w taki sposób. Mistrzostwa świata są za półtora roku, więc to krótki okres czasu. Chyba że na przeszkodzie któremuś z piłkarzy stanie zdrowie - mówi rzecznik PZPN.

Robert Lewandowski na swoim profilu na Facebooku napisał: Dziękujemy za Wasze wsparcie, za wiarę w nasze możliwości - mamy zespół, który może w niedalekiej przyszłości przynieść nam wszystkim wiele radości. Dziękujemy, że jesteście. 

- Mogę się tylko zgodzić z tymi słowami. Niedosyt jest olbrzymi. Piłkarze przed meczem ze Szwecją nie wyobrażali sobie, by w czwartek się pakować do domu. Wszyscy bowiem czuli, że powoli, ale coś się rodzi dobrego - przyznał Kwiatkowski. 

W sobotę rozpocznie się faza pucharowa mistrzostw Europy. O godz. 18 Walia zmierzy się z Danią, a o godz. 21 Włochy z Austrią. W niedzielę mecze: Holandia - Czechy (godz. 18), Belgia - Portugalia (godz. 21), w poniedziałek: Chorwacja - Hiszpania (godz. 18), Francja - Szwajcaria (godz. 21), a we wtorek: Anglia - Niemcy (godz. 18) i Szwecja - Ukraina (godz. 21).

Karol Fila w StrasbourguOficjalnie: Z Lechii Gdańsk do Ligue 1! Ponad dwa miliony euro za Polaka

Mural na żywo Sport.pl zagrzewał polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.