Niesamowita dysproporcja w drabince Euro 2020. Zapowiada się sensacja w półfinale

Tylko Walia stoi przed reprezentacją Danii w walce o ćwierćfinał Euro 2020. Drabinka 1/8 finału rozgrywek widocznie podzielona. Nie zabraknie także starcia na miarę finału. Jak zestawiono drużyny w pierwszym spotkaniu fazy pucharowej?

Znamy już wszystkie drużyny, które zagrają w 1/8 finału. Z pierwszych dwóch miejsc w grupach do fazy pucharowej awansowały: Włochy, Walia, Belgia, Dania, Holandia, Austria, Anglia, Chorwacja, Szwecja, Hiszpania, Francja i Niemcy. Z trzecich miejsc z najlepszym bilansem awans uzyskały: Czechy, Szwajcaria, Portugalia i Ukraina. W 1/8 finału na największe hity zapowiadają się starcia Belgia - Portugalia oraz Anglia - Niemcy!

Zobacz wideo Boniek podsumował występ kadry na Euro 2020. "Główny wniosek? Prezes jest bezbłędny"

Euro 2020 widocznie podzielone. Drabinka 1/8 finału turnieju budzi zaskoczenie

"Ktoś z czwórki Holandia, Czechy, Walia, Dania będzie w półfinale. Niesamowite może być to Euro dla Duńczyków i niesamowita dysproporcja jest pomiędzy dwiema stronami drabinki pucharowej" - zauważa Piotr Dumanowski komentator stacji Eleven Sports. Warto także zwrócić uwagę, że w finale Euro 2020 na pewno zagra ktoś z grona Szwecja, Ukraina, Anglia, Niemcy, Holandia, Czechy, Walia, Dania. Gdyby udało się tego dokonać Duńczykom, historia tej drużyny na mistrzostwach Europy byłaby wręcz bajkowa.

Pierwsze spotkanie fazy grupowej reprezentacji Danii zostanie zapamiętane przez sytuację z pierwszej połowie, jak na murawę upadł Christian Eriksen. Pomocnik wymagał kilkuminutowej reanimacji. Następnie przewieziono go do szpitala. "Zdecydowano, że powinien mieć ICD (kardiowerter-defibrylator). To urządzenie jest niezbędne po zawale serca, mogą bowiem wystąpić zaburzenia rytmu" - napisała duńska federacja. Finalnie Duńczycy przegrali z Finlandią 0:1. 

Porażką zakończyło się również drugie spotkanie Danii w fazie grupowej. Lepsi od zespołu Kaspra Hjulmanda okazali się Belgowie (2:1), którzy są typowani na faworytów do wygrania całych mistrzostw. Dopiero zwycięstwo w ostatniej kolejce z Rosją 4:1 dało Duńczykom awans do fazy pucharowej z 2. miejsca. Kolejnym przeciwnikiem w 1/8 finału będzie reprezentacja Walii

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>> 

Więcej o: