"Lewandowski to gigant, który urodził się w nieodpowiednim kraju"

- Robert Lewandowski po raz kolejny wyjeżdża za wcześnie. Gigant, który urodził się w nieodpowiednim kraju, aby wnieść cały swój talent na szczyt - napisał Raymond Domenech, były trener kadry Francji o przedwczesnym opuszczeniu turnieju przez Roberta Lewandowskiego.

- Gdyby Robert grał w reprezentacji Anglii, Hiszpanii czy Niemiec to w ciemno stawiałbym, że zostanie królem strzelców. Ale Polska może się okazać na to "za krótka" - mówił Raymond Domenech, były trener reprezentacji Francji przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w wywiadzie dla "WP SportoweFakty".

Zobacz wideo Boniek podsumował występ kadry na Euro 2020. "Główny wniosek? Prezes jest bezbłędny"

"Gigant, który nie urodził się w odpowiednim kraju"

69-letni szkoleniowiec po odpadnięciu reprezentacji Polski z fazy grupowej, nie krył swojego rozczarowania. Zwrócił uwagę, że tak znakomity piłkarz jak Robert Lewandowski (trzy gole na Euro) nie wystąpi w fazie pucharowej.

- Smutna pierwsza runda Euro. Robert Lewandowski po raz kolejny wyjeżdża za wcześnie. Gigant, który urodził się w nieodpowiednim kraju, aby wnieść cały swój talent na szczyt - napisał wicemistrz świata z Francją z 2006 roku na swoim profilu na Twitterze.

W sobotę rozpocznie się faza pucharowa mistrzostw Europy. O godz. 18 Walia zmierzy się z Danią, a o godz. 21 Włochy z Austrią. W niedzielę mecze: Holandia - Czechy (godz. 18), Belgia - Portugalia (godz. 21), w poniedziałek: Chorwacja - Hiszpania (godz. 18), Francja - Szwajcaria (godz. 21), a we wtorek: Anglia - Niemcy (godz. 18) i Szwecja - Ukraina (godz. 21).

Mural na żywo Sport.pl zagrzewał polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA