Niezwykłe sceny w czasie meczu Słowacja - Hiszpania! Krzyczeli: Lewandowski, Lewandowski

Nie tylko kibice reprezentacji Polski czekali na wygraną biało-czerwonych ze Szwecją. Także Hiszpania śledziła losy tego meczu mimo tego, że zawodnicy La Roja pokonali Słowaków aż 5:0. W pewnym momencie okrzyk "Lewandowski" rozległ się nawet na stadionie La Cartuja w Sewilli.

Mecz Szwecja - Polska budził emocje nie tylko wśród kibiców biało-czerwonych. Najpierw dwie bramki (w 2. i 59. minucie) strzelił Emil Forsberg. Później jednak Polakom udało się wyrównać ten wynik. Na listę strzelców w 61. i 84. minucie wpisał się Robert Lewandowski. Niestety pod koniec doliczonego czasu gry, Viktor Claesson zdobył bramkę na 3:2 dla Szwecji. Polska pożegnała się więc z Euro 2020, ponieważ tylko wygrana ze Szwecją dawała nam awans do fazy pucharowej rozgrywek.

Stadion w Sewilli skandował nazwisko polskiego kapitana

Mecz, który rozgrywał się w ponad 30-stopniowym upale w Sankt Petersburgu, był też śledzony przez kibiców Hiszpanii, która grała przeciwko Słowacji. Na kilka minut kapitan reprezentacji Polski dał fanom La Roja dużo szczęścia. Na stadionie La Cartuja w Sewilli słychać było nawet okrzyki "Lewandowski! Lewandowski!".

Kibice obserwowali mecz Szwecja - Polska, ponieważ remis lub wygrana Polaków, skutkowałyby dla Hiszpanów pierwszym miejscem w grupie E i w 1/8 finału drużyna ta trafiłaby na drużynę, która awansowała z niższego miejsca w tabeli grupowej. Hiszpania, z powodu wygranej Szwecji, uplasowała się ostatecznie na drugim miejscu.

W 1/8 finału Hiszpania zagra więc z Chorwacją. Mecz ten odbędzie się w poniedziałek 28 czerwca o godzinie 18:00. Z kolei Szwecja trafiła na Ukrainę, z którą zmierzy się 29 czerwca o godzinie 21:00. Na trzecim miejscu grupy E uplasowała się Słowacja, ale to nie dało jej awansu do fazy pucharowej Euro 2020.

Robert Lewandowski liderem klasyfikacji strzelcówLewandowski bardzo szczerze podsumował Polaków na Euro. Brutalna prawda

Polska zakończyła turniej na ostatnim miejscu z dorobkiem jednego pkt. W czwartek 24 czerwca Zbigniew Boniek powinien przedstawić więcej szczegółów na temat przyszłości polskiej kadry. W mediach społecznościowych zapowiedziano konferencję prasową, która rozpocznie się o 11:30. Transmisja będzie dostępna na kanale "Łączy nas piłka" na YouTube.

• Chorwacja - Hiszpania (18:00), Kopenhaga,
  • Francja - Szwajcaria (21:00), Bukareszt.

wtorek 29 czerwca

• Anglia - Niemcy (18:00), Londyn,
  • Szwecja - Ukraina (21:00), Glasgow.

Robert Lewandowski podczas meczu Polska - Szwecja na Euro 2021. St. Petersburg, Rosja, 23 czerwca 2021Szwedzi drwią z klęski Polaków. "Obudził się w nim wewnętrzny Morata"