Gary Lineker rozlicza mecz Polska - Szwecja. Boleśnie dla Polaków

Polska przegrała 2:3 ze Szwecją i odpadła z Euro 2020. Kadra Paulo Sousy zajęła ostatnie miejsce w grupie E. - "Szwecja 3, Robert Lewandowski 2" - napisał na Twitterze Gary Lineker.

Szwecja szybko wyszła na prowadzenie za sprawą Emila Forsberga. Zawodnik RB Lipsk dołożył drugą bramkę w drugiej połowie, ale w 61. minucie gola kontaktowego strzelił Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych trafił po raz drugi w 84. minucie po dośrodkowaniu Przemysława Frankowskiego, ale w czwartej minucie czasu doliczonego bramkę na 3:2 zdobył Viktor Claesson.

Gary Lineker dobitnie podsumował mecz Szwecja - Polska

Reprezentacja Polski miała szanse na awans do fazy pucharowej Euro 2020 jedynie w przypadku wygranej ze Szwecją. Kadra Paulo Sousy mogła zająć nawet pierwsze miejsce, jeśli w meczu Hiszpanii ze Słowacją padłby remis. Ostatecznie biało-czerwoni zakończyli fazę grupową na ostatnim miejscu z jednym punktem.

Dyspozycja reprezentacji Polski znalazła też odzwierciedlenie w komentarzach na Twitterze. Na jeden z takich zdecydował się legendarny napastnik Anglików, Gary Lineker. - "Ten mecz skończył się wynikiem: Szwecja 3, Robert Lewandowski 2" - napisał były zawodnik Barcelony, boleśnie puentując dyspozycję reprezentacji Polski, w której jedynie Lewandowski grał na wysokim poziomie.

W fazie pucharowej Euro 2020 zagrają Szwedzi oraz Hiszpanie. Kadra prowadzona przez Janne Anderssona zmierzy się ze Szwajcarią, Ukrainą lub Czechami. Z kolei Hiszpania powalczy o ćwierćfinał z Chorwacją.