Robert Lewandowski nowym rekordzistą! I jest liderem klasyfikacji strzelców Euro 2020

Robert Lewandowski zakończył udział w turnieju z trzema bramkami na koncie. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców Euro 2020, a także został najlepszym strzelcem reprezentacji Polski w historii mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski przegrała 2:3 ze Szwecją, co oznacza, że Polacy kończą udział w mistrzostwach Europy z jednym punkcie na koncie. Obie bramki dla naszej kadry w tym meczu zdobył Robert Lewandowski, który turniej zakończył z trzema trafieniami na koncie.

Lewandowski liderem klasyfikacji strzelców na Euro 2020. Został także rekordzistą reprezentacji Polski

Napastnik Bayernu strzelił pierwszego gola w 61. minucie meczu, uderzając w okienko bramki Robina Olsena. Drugi raz Polak trafił do siatki Szwedów w 84. minucie, doprowadzając do remisu 2:2. Kapitan reprezentacji Polski miał szansę, aby strzelić trzeciego gola w tym meczu, ale w pierwszej połowie dwukrotnie uderzył w poprzeczkę. Jako że gol na 1:1 w spotkaniu z Hiszpanią było również autorstwa Lewandowskiego, napastnik był jedynym strzelcem reprezentacji Polski na tym turnieju.

Dwa trafienia w meczu ze Szwecją pozwoliły Lewandowskiemu awansować na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców turnieju. Kapitan reprezentacji Polski ma na koncie trzy trafienia, podobnie jak Cristiano Ronaldo, Emil Forsberg, Patrick Schick, Georginio Wijnaldum oraz Romelu Lukaku

Lewandowski został także najlepszym strzelcem reprezentacji Polski w historii mistrzostw Europy. Przed turniejem liderem był Jakub Błaszczykowski z trzema trafieniami na koncie. Aktualnie Lewandowski ma ich już pięć. Poza golami na Euro 2020 Polak strzelił gola w meczu Polska - Grecja na Euro 2012 oraz w Polska - Portugalia w ćwierćfinale Euro 2016.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.