Gol strzelony Polsce przechodzi do historii Euro. Błyskawica [WIDEO]

Reprezentacja Polski przegrywa 0:1 ze Szwecją po trafieniu Emila Forsberga w drugiej minucie. Bramka przejdzie do historii jako druga najwcześniej zdobyta w mistrzostwach Europy.

Reprezentacja Polski musi wygrać ze Szwecją, aby awansować do fazy pucharowej Euro 2020. Kadra Paulo Sousy zaczęła jednak kluczowe spotkanie fatalnie, tracąc gola już w drugiej minucie spotkania.

Szwedzi prowadzą z reprezentacją Polski. Forsberg przechodzi do historii Euro

Szwedzi od początku meczu ruszyli zdecydowanie. W jednej z pierwszych akcji meczu Alexander Isak wygrał pojedynek główkowy i zgrał piłkę do Emila Forsberga. Defensorzy reprezentacji Polski zachowali się w obronie na tyle niefortunnie, że zawodnik RB Lipsk przedarł się w pole karne i mógł oddać strzał na bramkę Szczęsnego.

Dobry początek Szwedów w tym meczu przejdzie do historii europejskiego czempionatu. Forsberg trafił do siatki dokładnie w 81. sekundzie spotkania. To drugi najszybciej strzelony gol podczas mistrzostw Europy. Rekord należy do Dmitrija Kiriczenki, który strzelił gola w 65. sekundzie meczu Rosja - Grecja podczas Euro 2004.

Spotkanie reprezentacji Polski ze Szwecją można oglądać na TVP 1, TVP Sport, stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Relacja tekstowa na Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>